دسته‌بندی نشده

ضرورت در اجرای جدی دستورالعمل‌های بهداشتی

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، علیرضا رئیسی ، سخنگوی ستاد ملی ضد کرونا گفت: محدودیت های ستاد ملی ضد کرونا از امروز شنبه اعمال شده است.

وی ادامه داد: “بحث در مورد طرح بسیج محله و مقابله با کرونا از طریق بسیج امروز در سراسر کشور آغاز شد.

رئیسی گفت: همچنین گزارشی در مورد روند محدودیت در 43 شهر اجرا شد. این گزارش نشان داد که 41 شهر با رنگ قرمز مشخص شده در روند نزولی قرار دارند و دو شهر دیگر هنوز وارد روند نشده اند. این نشان می دهد که طرحی که از 26 نوامبر در کشور آغاز شده مثمر ثمر بوده است.

سخنگوی آژانس ملی مبارزه با کرونا گفت: “بر اساس این شواهد ، محدودیت ها می توانند موثر باشند. محدودیت ها امروز در 160 شهر قرمز ، 208 شهر نارنجی و 80 شهر زرد اعمال می شود. جمعیت شهرهای سرخ بیش از 53 میلیون نفر است. در مجموع 79 میلیون نفر در کشور دارای رنگ های زرد ، نارنجی و قرمز هستند.

وی گفت: “متأسفانه مشاغل تعطیل شده اند و ما باید بسیار مراقب باشیم زیرا اگر توصیه های بهداشتی رعایت نشود ، تلاش های ما به هدر می رود و از مردم می خواهیم این توصیه ها را جدی بگیرند.”

رئیسی ادامه داد: با همکاری مردم و مسئولان شاهد کاهش تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی خواهیم بود و طی 4 تا 5 هفته شاهد کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا خواهیم بود. کسانی هستند که از قوانین بهداشتی پیروی نمی کنند. عدم رعایت این تعداد ناچیز تلاش همه افراد جامعه را با تردید مواجه می کند.

سخنگوی آژانس ملی مبارزه با فساد اداری (کرونا) افزود: بر اساس تحقیقات علمی ثابت شده است که 10٪ از جمعیت کشور می تواند باعث 80٪ از جمعیت کشور شود.

تست سریع کرونا در مراکز درمانی توزیع می شود.

وی ادامه داد: “ما 7 برنامه خاص مدیریت بیماری کرونا در کشور داریم که یکی از آنها ایجاد محدودیت و برنامه های دیگری است که باید اجرا شود.” وزارت بهداشت 100000 آزمایش برای تولید آنتی ژن درون زا دریافت کرده است که بسیار سریع ویروس را در بدن انسان تشخیص می دهد و در تمام مراکز درمانی کشور در دسترس خواهد بود.

سخنگوی ستاد ملی کرونا ادامه داد: “ما انتظار داریم تعداد آزمایش های کرونا را در این هفته به 70،000-80،000 در روز و در دو هفته آینده به 100،000 آزمایش افزایش دهیم.” این آزمایشات به صورت رایگان در مراکز بهداشتی توزیع می شود.

رئیسی افزایش تعداد آزمایشات را وسیله ای موثر برای كنترل و از بین بردن زنجیره بیماری دانست و افزود: بسته های حمایتی عالی و اقتصادی مانند كمك مالیاتی ، مراقبت های لازم ، بسته های معیشتی و غیره در نظر گرفته شده است. برای حمایت از این طرح ، اقتصادی کمیته ستاد ملی کرونا تصمیمات درستی گرفت. من باید شیوع کرونا را در کشور جدی بگیرم زیرا وضعیت فعلی کشور به هیچ وجه مطلوب نیست.

admin

عدم درمان اضطراب اجتماعی با دارو

مقاله قبلی

عدم انتقال کرونا از طریق خون

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *