بهداشت و درمان

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی جهت شناسایی مبتلایان به کرونا به صورت زودهنگام

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، اولین جلسه مربوط به مدیریت فضاهای نقاهت به منظور جداسازی بیماران و قرنطینه کردن افراد مقابله با آنها در پروژه “شهید حاج قاسم سلیمانی” (مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا در یک محله) و خانواده) با حضور کولیوند انجام شد.

در این جلسه کولیوند اشاره کرد که یکی از دلایل افزایش بیماران مبتلا به کرونا کمبود ظرفیت قرنطینه در خانواده ها است. از آن برای قرنطینه کردن افراد مبتلا به کرونا استفاده کنید.

وی افزود: برای اجرای این طرح ، دستورالعمل های طراحی و تجهیزات و امکانات مناسب برای استفاده در آن کانکس ها تحویل داده می شود.

کولیوند با اشاره به همکاری با سازمان های دیگر در اجرای این پروژه گفت: ما از ظرفیت نیروهای مسلح ، سازمان حج و زیارت ، آموزش ، گردشگری و همچنین اهدا کنندگان استفاده خواهیم کرد و از تجارب سازمان هایی که قبلاً آنها سابقه قرنطینه داشتند. ”

حاج قاسم سلیمانی ، مسئول پشتیبانی این پروژه گفت: برای اجرای این طرح ، استانداردهایی قبل و بعد از بیمارستان تعیین می شود تا افرادی كه داوطلب قرنطینه در آسایشگاه هستند و توانایی پرداخت هزینه های آن را ندارند. می تواند از این پروژه استفاده کند. ”


کولیوند با اشاره به استقبال وزارت میراث فرهنگی و گردشگری از اجرای این پروژه ، اظهار داشت: مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در نامه ای به وزیر بهداشت آمادگی برای اجرای پروژه شهید حاج قاسم سلیمانی را با استفاده از امکانات هتل ها و مهمانسراها ، هتل های ایران فراهم کرد. تورها و تورهای جهانی در سراسر کشور اعلام می شود.

وی افزود: پس از بازدید از نمایندگان سازمان گردشگری و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ، لیستی از هتل ها و استراحتگاه هایی که می توانند سایت قرنطینه مناسبی ایجاد کنند تهیه و برای استفاده هموطنان به روسای دانشگاه ها منتقل می شود.

کولوند با اشاره به استفاده از توانمندی های مدارس و خوابگاه های دانش آموزی در اجرای این طرح ، افزود: جنبه های مختلف استفاده از این مناطق مورد بررسی قرار می گیرد و حتی از مساجد و حسینیه ها و همچنین توانایی های نیروهای مسلح می توان مطابق با استانداردهای خاص استفاده کرد.

وی افزود: به محض تهیه و تأیید سند این طرح توسط ستاد ملی علیه کرونا ، دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ملزم به اجرای این طرح می شوند.

كولوند با تاكيد بر اينكه اين طرح بايد مطابق با الزامات قانون اجرا شود ، گفت: در تهيه سند اين طرح ، نحوه شناسايي بيماران مبتلا به کرونا ، انتقال افراد به دوران نقاهت ، ارائه خدمات پزشكي و پرستاري از شناسايي تا بهبودي كامل بحث و تبادل نظر خواهد شد.

هدف از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مدیریت و کنترل اپیدمی کوید -19 از طریق مشارکت عمومی ، هماهنگی بین ادارات و استفاده از کمک های نیروهای بسیج و داوطلبان مردمی است.

این پروژه برای ارائه خدمات و خدمات اولیه پزشکی ، تشخیص زودهنگام Covid-19 در افرادی كه از نزدیك با بیماران در خانواده و در محل كار ، قرنطینه خانه و خارج از خانه و مراقبت از گروه های خطر ، توسعه درمان سرپایی و كیفیت مراقبت های پزشكی تماس گرفته اند ، فراهم می كند. این استراتژی های مبتنی بر سیاست و اتخاذ شده مانند خاموش کردن زنجیره انتقال از طریق مقررات سختگیرانه بهداشتی ، آزمایش هدفمند و هوشمند ، تشخیص بیماری پیشگیرانه ، ردیابی قرنطینه و هوشمند ، آموزش ، اطلاعات و فرهنگ و محافظت از گروه های آسیب پذیر از جمله افراد مسن بود. از مردم. این افراد با شرایط پزشکی زمینه ای ، تعریف هوشمندانه و هدفمند و اعلام محدودیت ها ، تقویت روند درمان سرپایی و به حداکثر رساندن کاهش بستری ها در نظر گرفته شد.

admin

مجوز فاز انسانی واکسن ایرانی کرونا صادر می شود

مقاله قبلی

دلیل ممنوعیت تردد از ساعت ۹ شب چیست؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *