دانشگاه و كنكور

عدم امکان ثبتنام حضوری در هیچ یک از دانشگاه‌ها

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی مجله مدیکال آنلاین، محمدرضا آهنچیان، مدیرکل بخش برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، در مصاحبه زنده تلویزیونی در مورد تأثیر دانشگاهها در ثبت نام مجازی دانشجویان جدید گفت: معاون وزیر آموزش و پرورش در اعلان برای دانشگاه ها ، به ویژه وی گفت که آنها در مناطق قرمز و بحرانی هستند ، با تأکید بر اینکه آنها مجبور نیستند مجدداً اقدام به ثبت نام مجدد دانشجو و استفاده از روشهای مجازی کنند.

وی افزود: این بخشنامه برای همه دانشگاه ها ابلاغ شده است ، اما ممکن است برخی از دانشجویان به رنگ سفید ، نارنجی یا در مناطقی باشند که وضعیت استان آنها بحرانی نیست و دانشگاه می خواهد از ثبت نام شخصی استفاده کند ، اما وزارت علوم بر این موضوع تأکید دارد. ثبت نام حضوری ارزش ندارد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم ادامه داد: وزارت علوم با توجه به شرایط کشور و شیوع ویروس کرونا تأکید می کند که دانشگاه ها باید از ثبت نام شخصی خودداری کنند و در هر شرایطی از ثبت نام مجازی استفاده کنند.

آخانچیان تأکید کرد: دانشگاه ها بروشورها و قوانین خود را در این زمینه در وب سایت های خود قرار داده اند. اگر دانشگاه نیاز به حضور دانشجو در محیط فیزیکی دانشگاه دارد ، دانشجو می تواند انتقادات و اعتراضات خود را از طریق کانال های ارتباطی با وزارت علوم بیان کند.

دانشگاه ها مجاز نیستند دانشجو را مجبور به مراجعه حضوری كنند

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم ادامه داد: هیچ یک از دانشگاه ها از جمله دانشگاه های دولتی ، پیام نور و دانشگاه های آزاد حق ندارند دانشجویان را مجبور به مراجعه حضوری برای ثبت نام ، پرداخت و انتخاب تقسیم کنند.

وی گفت: “این دانشگاه مبتنی بر توسعه انسانی است ، اما در شرایط فعلی ، مسئله اصلی محافظت از سلامتی دانشجویان است.”

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم در مورد هزینه شهریه دانشجویان توضیح داد: هزینه های تحصیل توسط هیئت امنای دانشگاه تأیید می شود ، اما وزارت علوم به دانشگاه ها توصیه می کند که در این زمینه تا حد امکان مدارا با دانشجویان داشته باشند یا اگر افزایش سالانه باید انجام شود حداقل باشد.

وی در مورد کاهش هزینه های دانشگاه گفت: 90 درصد هزینه های دانشگاه صرف پرسنل می شود که در شرایط فعلی کاهش نیافته است؛ اما در شرایط فعلی ، درآمد خصوصی دانشگاه ها کاهش یافته است ، اما این بدان معنا نیست که دانش آموزان قابل تحمل نیستند.

آخانچیان درباره وضعیت دفاع از پایان نامه ها در زمان تاجگذاری توضیح داد: با توجه به رواج تاج و مشکلاتی که به وجود آمده است ، در تاریخ 3 آوریل معاون آموزشی وزارت آموزش و پرورش بخشنامه 20 امتیاز برای دانشگاه ها صادر کرد. برجسته شده است. بنابراین ، اگر ناظری به دلایل معتبر بر محافظت شخصی اصرار ورزد ، دانشگاه ها موظفند شرایط را با پشتیبانی از دستورالعمل های بهداشتی فراهم کنند ، در غیر این صورت جلسات دفاع از راه دور و به صورت مجازی برگزار می شود.

پیش از این ، علی خاکی صدیق ، معاون آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، گفته بود که آموزش دانشجویان جدید به طور کامل به صورت الکترونیکی انجام می شود. پذیرش و ثبت نام نیز 100٪ مجازی است و هیچ دانشگاهی مجاز به ثبت نام حضوری نیست.

admin

بروز و افزایش افسردگی فصلی در ایام همه گیری کرونا

مقاله قبلی

حل مسئله ی افزایش شهریه دانشجویان روان‌شناسی بالینی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *