بهداشت و درمان

عدم انتقال کرونا از طریق خون

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران در گفت‌وگو با مجله مدیکال آنلاین در مورد اهدای خون در روزهای کرونا اظهار داشت: ترس از کرونا نباید باعث شود که ما اهدای خون را فراموش کنیم ، نیاز به خون دائمی است. کلیه مراکز انتقال خون و اهدای خون و کلیه تجهیزات موجود در این مراکز در کشور همیشه ضد عفونی و استریل می شوند و اهدا کنندگان با اطمینان خون اهدا می کنند.

وی افزود: سازمان انتقال خون یک مرکز درمانی یا بیمارستانی نیست که مردم از اهدای خون بترسند و به این مراکز مراجعه نکنند. مراجعه کنندگان ما افراد سالم جامعه هستند و مشکلی ندارند. این افراد اصول مراقبت از خود را به خوبی رعایت کرده و کلیه مراحل بهداشتی را دنبال کرده اند.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت اهدا کنندگان باید بدانند که ویروس کرونا از طریق خون منتقل نمی شود. و ایمنی را تماشا کنید.

حاجی بیگی با بیان اینکه اهدای خون باید روزانه و به طور مستمر انجام شود ، گفت: تمام ذخایر خون در جهان 2-8 روز است ، این یک استاندارد و قرارداد جهانی است. در مارس سال گذشته ، با ورود کرونا ، تعداد مراجعه 35٪ کاهش یافت.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران اظهار داشت: برخی از فرآورده هایی که از خون می گیریم مانند پلاکت ها فقط می توانند به مدت 3 روز در کیسه نگهداری شوند بنابراین گفته می شود که اهدای خون باید روزانه باشید ، زیرا ما باید به پلاکت پاسخ دهیم. ”

وی اظهار داشت: خون سالم زندگی را نجات می دهد و هر روزه افراد زیادی در سراسر دنیا به خون و فرآورده های خونی نیاز دارند ، بنابراین از هر سه نفر در دنیا یک نفر در طول زندگی خود به انتقال خون و فرآورده نیاز دارد.

admin

ضرورت در اجرای جدی دستورالعمل‌های بهداشتی

مقاله قبلی

تاثیرات منفی زیاده روی در مصرف داروهای ضدمیکروبی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *