بهداشت و درمان

عدم تفاوت علائم کرونای انگلیسی با کرونای فعلی

مینو محرز عضو کمیته علمی کشوری کرونا در گفت و گو با خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، در مورد علائم و نشانه های کرونا انگلیسی گفت: “تحقیقات اخیر دانشمندان و متخصصان نشان داده است که علائم و اثرات بیماری کرونا انگلیسی با انواع دیگر کرونا مانند چشایی ، از دست دادن بو ، حالت تهوع و استفراغ تفاوتی ندارد.”

وی ادامه داد: سرگیجه ، احتقان ، حتی حمله قلبی و سکته مغزی از بیماری های کرونا و آمبولی یا رگ های خونی در اندام های مختلف است ، اسهال و بیماری قلبی از علائم رایج در بین افراد است.

یکی از اعضای کمیته علمی ایالتی کرونا گفت: “یافته های اخیر نشان می دهد که ویروس جهش یافته کرونا انگلیس بر شدت کرونا تأثیر نمی گذارد و شیوع آن را در بین انسان افزایش داده است.”

محرز با اشاره به اقدامات لازم برای پیشگیری از بیماری های کرونا در کشور ادامه داد: اقدامات لازم برای پیشگیری و مقابله با بیماری های کرونا در انگلیس همزمان با رعایت نکات بهداشتی از جمله فاصله صورت و فاصله اجتماعی و همچنین شستن دست با آب و صابون است. این موارد با روش درمان کرونا فعلی تفاوتی ندارند.

داوطلبان واکسن ایرانی دو دوز واکسن دریافت می کنند

یکی از اعضای کمیته علوم ملی کرونا که خواست نامش فاش نشود زیرا مجاز به گفتگو با رسانه ها نبود ، گفت: پس از تزریق واکسن به سه نفر در مرحله اول فاز انسانی ، این واکسن به چهار داوطلب دیگر معرفی می شود و داوطلبان دو دوز واکسن دریافت می کنند.

محرز افزود: “تاکنون داوطلبان واکسن ایرانی به خوبی ارزیابی شده اند و وضعیت جسمی آنها دائماً کنترل خواهد شد.” پس از این مراحل و هنگامی که واکسن دو بار به داوطلبان داده می شود ، برای دیگران نیز تکرار می شود.

admin

کم‌کاری تیروئید چه مشکلاتی برای خانم ها به دنبال خواهد داشت؟

مقاله قبلی

آموزش روتوش مدل پرتره

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *