بهداشت و درمان

عدم درمان اضطراب اجتماعی با دارو

احاطه شدن افراد از طریق تله ای به نام سلامت روانلیلا شقاقی، متخصص روانشناس بالینی در گفت‌وگو با  گروه علمی پزشکی مجله مدیکال آنلاین، “بسیاری از افراد سعی می کنند اضطراب خود را با دارو تسکین دهند. مطمئناً می توان اضطراب دردناک را با دارو کنترل کرد اما نمی توان آن را برطرف کرد. ”

وی افزود: اگرچه مغز اضطراب را کنترل می کند اما اگر تصویر و سبک نگرش نسبت به خودش را نداشته باشد نمی تواند اضطراب را از بین ببرد. اضطراب اجتماعی در واقع ترس از وقایع بیرونی مانند ملاقات با افراد جدید است. این ترسها تا زمانی که نگرش فرد نسبت به خود و محیط تغییر نکند ادامه خواهد داشت.

این روانشناس بالینی ادامه داد: عوامل اصلی موثر در شروع ، نگهداری و درمان بیماری به سه دسته تقسیم می شوند. عوامل بیولوژیکی ، عوامل روانشناختی و عوامل اجتماعی. وقتی فقط از داروها برای درمان اضطراب اجتماعی استفاده می شود ، شما در واقع یکی از این عوامل را هدف گرفته اید و قطعاً درمان موفقی نخواهید داشت.

شقاقی گفت: اضطراب اجتماعی نوعی تله است که در زندگی فرد نسبت به دوستان ، گروه ها و جامعه خود را نشان می دهد. این دام احساس متفاوت مردم را ایجاد می کند.

این روانشناس بالینی گفت: “شما ممکن است به دلیل ویژگی های خاصی که دارید از دیگران متفاوت باشید ، اما این افکار شما را از تعامل با دیگران در بزرگسالی بازمی دارد.” به عنوان مثال ، بعضی اوقات از نظر اجتماعی احساس ناخوشایند ، زشت ، چاقی و چاقی می کنید. باعث می شود ناامید و بی ارزش شوید.

شقاقی گفت: “افرادی که خود را برای دوستی با دیگران در دوران نوجوانی مناسب نمی دانستند ، در بزرگسالی نیز چنین افکاری خواهند داشت.” افرادی که اضطراب اجتماعی دارند ، اغلب در محل کار ، کلاس یا میهمانی مضطرب و گوشه گیر می شوند.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های این افراد اضطراب بیش از حد خواهد بود. همانطور که می دانید ، مغز و ذهن رفتار و اعمال ما را کنترل می کنند ، بنابراین می توانیم اضطراب اجتماعی خود را هنگامی که باورها و نگرش هایمان را تغییر می دهیم کنترل کنیم. افکاری که با گذشت زمان شکل گرفته اند ، تأیید می شوند و به اعتقادات ما تبدیل می شوند ، اعتقادات محکمی که دیگر جایی برای افکار جدید باقی نمی گذارد.

روانشناس بالینی گفت: “اول از همه ، ما باید به خود ایمان داشته باشیم و از عادت های بد خلاص شویم.” عادت ها به این دلیل شکل می گیرند که «مغز دائما به دنبال راه هایی برای کاهش تلاش و صرفه جویی در مصرف انرژی است.

شقاقی گفت: “وقتی به چیزی عادت می کنیم ، مجبور نیستیم دائماً در مورد آن فکر کنیم.” در نتیجه می توانیم به خلاقیت بیشتر و افکار غنی تری دست یابیم. در صورت خوب بودن عادت های ما می تواند بسیار مفید باشد.

admin

استعفای معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت

مقاله قبلی

ضرورت در اجرای جدی دستورالعمل‌های بهداشتی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *