بهداشت و درمان

عدم کارایی واکسن‌های خارجی کرونا برای ویروس برزیلی

مینو محرز عضو کمیته علمی کشوری کرونا در گفت‌وگو با خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، گفت: خوشبختانه جوانان این منطقه از استعدادها و استعدادهای علمی برخوردار هستند و توانسته اند نیازهای کشور را در زمینه دارو و واکسن برآورده کنند.

وی ادامه داد: واکسن کرونا ایرانی که هم اکنون در مرحله اول مرحله انسانی است ، از استانداردهای بالایی برخوردار است.

یکی از اعضای کمیته علمی ملی تاج با اشاره به آخرین وضعیت تزریق کننده های واکسن ایرانی گفت: در حال حاضر وضعیت تزریق کننده های واکسن کرونا داخلی به خوبی ارزیابی شده است. تاکنون 21 نفر علیه واکسن ایرانی واکسینه شده اند و انتظار می رود 56 مرحله در مرحله اول مطالعه واکسینه شوند.

تولید انبوه واکسن کرونا تا ژوئن 1400 نتایج خوبی به همراه داشت

مهرز تاکید کرد: “بررسی تأثیر احتمالی واکسن کرونا ایرانی مهمترین هدف ما در تحقیقات انسانی است.” تا به امروز ، نتایج خوبی در مورد واکسن ویروس کرونا در ایران به دست آمده است. در مرحله دوم فاز انسانی ، این واکسن بر روی حدود 300 نفر آزمایش خواهد شد و امید زیادی وجود دارد که با نتایج خوب این واکسن ، تولید آن تا ژوئن سال آینده انجام شود.

یکی از اعضای کمیته علمی ملی کرونا گفت: “ما ویروس را از یک بیمار ایرانی تهیه کردیم تا واکسن ایرانی تهیه کنیم و من افتخار می کنم که تمام مراحل ساخت این واکسن در کشور انجام شده است.”

وی در مورد ویروس کرونا ویروس جهش یافته در برزیل و آفریقای جنوبی افزود: واکسن های خارجی در برابر ویروس های جهش یافته در برزیل و آفریقای جنوبی موثر نیستند و فرآیند تولید واکسن باید احیا شود.

admin

ضرورت جدی گرفتن کرونا

مقاله قبلی

اثرات خطرناک تتو کردن برای بدن

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *