دسته‌بندی نشده

علت اینکه کودکان کمتر به کرونا مبتلا می شوند چیست؟

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش مجله مدیکال آنلاین،برخی از محققان ادعا می کنند یکی از دلایلی که کودکان و نوجوانان کمتر به ویروس کرونا آلوده می شوند واکسن سرخک ، اوریون و سرخچه (واکسن کودکی در اوایل کودکی) است.

تحقیقات جدید حاکی از آن است که واکسن امام می تواند به طور بالقوه هم از عفونت ویروس کرونا محافظت کند و هم از شدت بیماری در افراد آلوده بکاهد.

نتایج این مطالعه ، منتشر شده در مجله Mbayo ، نشان می دهد که سطح ایمونوگلوبولین آنتی بادی GM در خون با شدت بیماران Covid-19 که بهبود یافته اند یا با امپراتور واکسینه شده اند [واکسن سرخک ، اوریون و سرخچه] مرتبط است.

محققان در این مورد 80 نفر را مورد مطالعه قرار دادند و آنها را به دو گروه تقسیم کردند. گروه 50 نفری متولد ایالات متحده با آنتی بادی MMR موجود در خون از واکسن MMR II ایجاد شد. گروه دوم 30 نفر بودند که دارای آنتی بادی های امام بودند اما از منابع دیگری مانند سرخک ، اوریون یا سرخچه تولید می شدند. این گروه یک گروه مقایسه در نظر گرفته شد و سطح آنتی بادی کمتری داشت.

این مطالعه رابطه معکوس معنی داری بین گروه واکسن MMR II و شدت بیماری Covid-19 و سطح آنتی بادی اوریون را نشان داد. افرادی که دارای بالاترین سطح آنتی بادی اوریون بودند ، معمولاً بدون علامت و بی خطر بودند. در حالی که افرادی که سطح آنتی بادی کمتری دارند ، شدیدترین موارد Covid-19 را تجربه می کنند.

دیوید جی هارلی ، نویسنده تحقیق و استاد دانشگاه جورجیا ، گفت: “این اولین مطالعه ایمونولوژیک است که رابطه بین واکسن MMR II و Covid-19 را ارزیابی می کند.” همبستگی معکوس آماری معنی دار بین آنتی بادی اوریون و Covid-19 بیانگر رابطه ای است که نیاز به تحقیقات بیشتر دارد.

واکسن MMR II به عنوان یک واکسن ایمن با عوارض جانبی کمی شناخته شده است.

این مطالعه نشان می دهد که واکسن می تواند به طور بالقوه نقشی اساسی در مبارزه با Covid-19 از طریق ایمنی پیشگیری طولانی مدت داشته باشد. این بدان معنی است که تا زمانی که غلظت بالایی از آنتی بادیهای اوریون در جریان خون وجود داشته باشد ، در صورت تأیید یافته های این مطالعه ، آنتی بادی می تواند در برابر Covid-19 محافظت کند.

admin

آخرین اخبار واکسن کرونا و محدودیت های شب یلدا

مقاله قبلی

آموزش روتوش و استفاده از Color Sampler فتوشاپ

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *