آموزش و پرورش

فعال سازی مجدد شورای تحول و نوسازی سیستم آموزشی

به گزارش  مجله مدیکال آنلاین، سعیدرضا عاملی ، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و محمود امانی طهرانی ، دبیر کل شورای آموزش و پرورش در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی دیدار کردند.

در این جلسه ، عاملی بر اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش در کشور ، تلاش جدی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کمک به ارتقا جایگاه این نهاد و حل مشکلات آن و اطمینان از اجرای سند تحول اساسی ، ایجاد یک رابطه هماهنگ و رضایت بخش تأکید کرد.

او تأکید کرد: ما شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور را احیا کردیم تا اجرایی سازی و کیفیت اجرا سند تحول آموزش و پرورش مورد پیگیری دائمی قرار گیرد و انشاالله با کمک شورای عالی آموزش و پرورش بتوانیم کار مؤثر، مفید و عملیاتی شده‌ای را دنبال کنیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین بر لزوم استفاده از توان تخصصی کمیسیون‌های هشت گانه دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش تأکید کرد گفت: در بررسی موضوعات آتی مربوط به حوزه آموزش و پرورش از ظرفیت این کمیسیون‌ها استفاده شود.

در ادامه امانی طهرانی با اشاره به قانون تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش و ساختار تخصصی کمیسیون‌های آن که زمینه‌ساز اتخاذ تصمیمات متقن و مؤثر است، برضرورت ارتقای جایگاه این شورا به عنوان رکن تخصصی بررسی مسائل آموزش و پرورش به منظور ایجاد اطمینان در جامعه، همراه با تعامل سازنده با تمامی نهاد‌های مؤثر در امر تعلیم و تربیت تأکید کرد.

او با اشاره به تمرکز بر ۴ مسئله اصلی یعنی محتوای ارزشمند (برنامه درسی رشد تمام ساحتی)، معلم (یادگیری موثر)، ارزشیابی (بازخورد موثر و معتبر)، مدیریت مدرسه (مدرسه به منزله کانون تربیتی محله و الگوی مشارکت عمومی)، در برنامه خود به عنوان دبیرکل شورای آموزش و پرورش، از دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست کرد با دیدگاه وسیعی که نسبت به اهمیت موضوع دارند، به شکل‌گیری مناسباتی هم‌افزا، سازنده و ساختارمند بین دو شورا کمک کنند.

در این جلسه که با هدف ایجاد هماهنگی و هم افزایی در فعالیت های مرتبط با آموزش و پرورش برگزار شد ، طرفین بر لزوم توجه بیشتر به آموزش و پرورش به عنوان یک اولویت ملی و راه اصلی ارتقا همه شاخص های مطلوب در جامعه تأکید کردند.

در پایان ، تصمیم بر این شد که جلسه دیگری با موضوع بررسی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگزار شود.

admin

10 برابر شدن سرعت سرایت ویروس کرونا

مقاله قبلی

بررسی و تحقیق بر روی داروهای طب ایرانی تاثیر گذار برای کرونا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *