بهداشت و درمان

قبل از خروج از منزل در شرایط کرونا به این نکات دقت کنید

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، چندین مولفه فاصله اجتماعی وجود دارد که هنگام جلوگیری از خانه باید از آنها استفاده کرد.

تماس نزدیک با افراد دیگر خطر را افزایش می دهد. به طور کلی ، هرچه از نزدیک با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید ، خطر ابتلا به Covid 19 بیشتر است. بنابراین ، قبل از اینکه از خانه خارج شوید ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

با چند نفر ارتباط برقرار خواهید کرد؟

تعامل با تعداد زیادی از افراد ، قرار گرفتن در یک گروه با افرادی که ارتباط برقرار نمی کنند و از ماسک استفاده نمی کنند و تعامل با افراد جدید (مانند افرادی که با شما زندگی نمی کنند) نیز خطر ابتلا به کرونا را افزایش می دهد. برخی از افراد به ویروس آلوده شده اند و هیچ علائمی ندارند و مشخص نیست که افراد بدون این بیماری چند بار می توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند.

آیا می توانید دو متر از دیگران فاصله داشته باشید؟ آیا در فضای باز یا داخل منزل خواهید بود؟

هرچه به افراد دیگری که ممکن است آلوده شوند نزدیکتر شوید ، خطر بیماری بیشتر می شود. فاصله گرفتن از دیگران به ویژه برای افرادی که بیشتر در معرض خطر بیماری جدی هستند ، مانند افراد مسن و افرادی که بیماری پزشکی زمینه ای دارند ، بسیار مهم است. در فضای بسته خطرناک تر از فضای باز است ، جایی که دور کردن افراد از یکدیگر دشوارتر است و تهویه مطبوع کمیاب است.


چه مدت زمان را صرف تعامل با مردم می کنید؟

گذراندن وقت بیشتر با افرادی که ممکن است آلوده باشند خطر عفونت را افزایش می دهد و وقت بیشتر با افراد احتمال عفونت را افزایش می دهد.

چه چیزی باعث امن تر شدن این رویداد می شود؟

اگر بین خود و دیگران حداقل دو متر فاصله داشته باشید ، فعالیت بی خطر است. Covid 19 در عرض دو متر بین مردم راحت تر پخش می شود ؛ از آنجا که در خارج از خانه ایمن تر است ، فضاهای بسته با تهویه مطبوع ضعیف خطرناک تر هستند ، زیرا دور نگه داشتن افراد از این فضاها دشوار است.

برقراری ارتباط با افرادی که ماسک ندارند نیز خطر شما را افزایش می دهد. لطفاً فاصله اجتماعی خود را حفظ کنید زیرا Covid 19 بیشتر در میان افرادی که با دیگران ارتباط نزدیک دارند بیشتر است. در میان جمعیت ، به ویژه هنگامی که حفظ فاصله دو متری از دیگران دشوار است ، مهم این است که شما و افراد اطراف خود باید ماسک بزنید. فعالیتهای بیرونی و مکانهایی را انتخاب کنید که حفظ فاصله اجتماعی دو متری آسان باشد ، مانند پارکها و فضای باز.

admin

اعلام زمان مرحله دوم المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی

مقاله قبلی

صدور مجوز برای نخستین واکسن کرونا در ایران

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *