بهداشت و درمان

لو رفتن اطلاعات واکسن کرونا

شرکت های دارویی Pfizer و iontec روز چهارشنبه اعلام کردند که اطلاعات مربوط به واکسن Corona آنها هک شده است.

آژانس پزشکی اروپا که به تمام داروها و واکسن های موجود در اتحادیه اروپا دسترسی دارد ، ساعتی قبل اعلام کرد که اطلاعات آنها هک شده و جزئیات بیشتری در این باره اعلام نشده است.

در پیامی به داوطلبان فایزر ، “ما به شما اطمینان می دهیم که هیچ اطلاعات شخصی فاش نشده است ، اما هنوز مشخص نیست که چه زمانی حمله صورت گرفته و چه اطلاعاتی درز کرده است.”

هر دو شرکت گفتند که برخی اسناد مربوط به واکسن کرونا مورد حمله قرار گرفته و هکرها به آن دسترسی پیدا کرده اند. کارشناسان توضیح دادند که چنین اسنادی می تواند برای سایر کشورها و شرکت های عجول تولید واکسن بسیار ارزشمند باشد.

“وقتی صحبت از داده های ارسالی به تنظیم کننده هایی مانند آژانس فارماکوپه اروپا می شود ، ما از اطلاعات محرمانه واکسن و مکانیسم های عملکرد ، اثرات آن ، خطرات شناخته شده و عوارض جانبی بالقوه و سایر جنبه های منحصر به فرد آگاه هستیم.” یک مسئول گفت. ما مانند دستورالعمل های مرتبط صحبت می کنیم.

iontec و Pfizer اظهار داشتند که آنها هیچ ارتباط خارجی با سیستم خود نمی بینند ، اگرچه ما نمی دانیم که آیا شرکت کنندگان از طریق اطلاعات فاش شده شناسایی می شوند. سخنگویان هر دو شرکت از اظهار نظر بیشتر خودداری کردند.

واکسن های Pfizer و iontec یکی از اصلی ترین مدعیان واکسن کرونا است و در انگلیس در مرحله واکسیناسیون طبیعی قرار دارد.

تلاش ها برای هک اطلاعات سازمان های بهداشتی در طی اپیدمی کرونا افزایش یافته است ، زیرا برخی دولت ها برای محافظت از کشور خود به این اطلاعات نیاز دارند.

admin

زنان گروه اصلی شاخص های بهداشتی/ راهی برای انتقال پول واکسن کرونا نیست

مقاله قبلی

برای ایمن شدن کشور باید حداقل 75 درصد از مردم واکسینه شوند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *