بهداشت و درمان

لیست غذای افراد مبتلا به کرونا براساس متخصصان تغذیه است

رئیس سازمان اورژانس کشور و رئیس ستاد پشتیبانی قرارگاه شهید سلیمانی ، صبح امروز در مراسم اجرای پروژه شهید سلیمانی که در یک کنفرانس ویدیویی با روسای ادارات برگزار شد ، گفت: موارد اضطراری: کاهش تلفات اجرا می شود. این پروژه بر اساس اهداف سند توسط وزارت بهداشت ، بسیج و هلال احمر انجام می شود.

وی افزود: بیماران مبتلا به کرونا و کسانی که نمی توانند قرنطینه شوند و در خانه جدا شوند به مراکز مسکونی منتقل می شوند و به مدت 14 روز در این مراکز باقی می مانند. همه دستگاه ها از توانایی کامل خود برای اجرای این طرح استفاده کرده اند و بیشتر هتل ها و پانسیون ها برای اسکان بیماران در اختیار ما قرار گرفته است.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: در مرحله اول اولویت ما بهره گیری از ظرفیت هتل ها ، خوابگاه ها و اتاق ها است و در صورت لزوم از ظرفیت سالن های ورزشی ، انبارها و پناهگاه ها استفاده خواهیم کرد.

کولیوند ادامه داد: ما علاوه بر مراقبت از بیماران ، خدماتی مانند نظارت بر بیماری پزشک در مراکز بهداشتی را نیز ارائه می دهیم. اگر بیماران در طول اقامت مشکل خاصی داشته باشند ، سریعاً به بیمارستان منتقل می شوند. کار قرنطینه فقط در مراکز بهداشتی انجام می شود.

وی افزود: کلیه مراکز بهداشتی به بیماران خدمات ارائه می دهند و حتی کلینیک های مساجد نیز خدمات درمانی به افراد و بیماران ارائه می دهند. هزینه های این پروژه در شهرهای مختلف متفاوت است و شرایط جمعیتی در هر استان نسبت به مناطق دیگر متفاوت است اما به طور کلی مردم هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: در مراکز بهداشتی معاینات پزشکی و کارهای درمانی طبق دستورالعمل انجام می شود و حتی منوی غذا بر اساس برنامه غذایی متخصصان تغذیه است.

وی ادامه داد: حضور در مراکز بهداشتی ضروری نیست و تمام کارهای بیماران توسط نیروهای ما انجام می شود. ما در حال شناسایی و جداسازی بیماران مبتلا به بیماری کرونا هستیم. یکی از اهداف این پروژه تشدید رهنمودها ، فرهنگ سازی و آموزش و محافظت از گروه های آسیب پذیر مانند مادران باردار است.

کولیوند گفت: کاهش تعداد بیماران کرونا و همچنین کاهش تعداد بیماران از دیگر اهداف اجرای طرح شهید سلیمانی است.

admin

دردوران کرونا شب یلدا نداشته باشیم

مقاله قبلی

زدن واکسن کرونا ممکن است اجباری شود

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *