دسته‌بندی نشده

مجوز فاز انسانی واکسن ایرانی کرونا صادر می شود

به گزارش خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، سعید نمکی، وزیر بهداشت در حاشیه دهمین جلسه کمیته ملی کوید 19 گفت: ما در کمیته واکسیناسیون با کمک دانشمندان ، محققان و کارشناسان حاضر در کمیته ، کار واکسن کووید 19 را پیگیری کرده ایم. .

وی افزود: ما از سه طریق روند تهیه واکسن کرونا را دنبال می کنیم. اولین مورد خرید واکسن از منابع تأیید شده در جهان است ، ما در زمره کشورهایی هستیم که صلاحیت تعیین منبع را با خود داریم و 4 منبع برای خرید انتخاب کرده ایم که حدود 18 میلیون دوز و برخی منابع و واکسن های دیگر خریداری خواهیم کرد. ما درباره خرید جهانی که مازاد بوده مذاکره کرده ایم.

نمکی افزود: در روش دوم تهیه واکسن باید بتوانیم گامی در قالب یک قرارداد مشترک ، تولید داخلی و دانش فنی برداریم و گزارش جلسه امروز حاکی از آن است که از این راه پیشرفت خوبی داشته ایم. با دو یا سه کشور “.

وزیر بهداشت اظهار داشت: سومین راه ما برای تولید واکسن کرونا مبتنی بر دانش و محصولات ملی است که 4 مورد از آنها هفته گذشته در قالب وبینار با سازمان بهداشت جهانی ارائه شد و آنها گزارشاتی ارائه دادند امیدواریم که در روزهای آینده و جلسات روز چهارشنبه مجاز به تولید دو واکسن کرونا در فاز انسانی برای آزمایشات بالینی باشیم و حداقل یکی از آنها در روزهای آینده شروع به کار می کند.

admin

مراکز تست کرونا در تهران

مقاله قبلی

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی جهت شناسایی مبتلایان به کرونا به صورت زودهنگام

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *