بهداشت و درمان

مداخلات کار درمانی و تاثیرات آن

به گزارش خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، مهدی علیزاده ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و رئیس انجمن کاردرمانی ایران ، در یک کنفرانس مطبوعاتی که توسط انجمن علمی کاردرمانی ایران به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کاردرمانی در مرکز جامع توان بخشی آرمان شایان برگزار شد گفت: کاردرمانی یکی از شاخه های توانبخشی در گروه پزشکی است. زندگی بشر سازمان یافته است و از طریق کار روزمره از طریق کار درمانی معنی پیدا می کند. آسیب ، بیماری یا هر اختلالی محدودیت ها یا ناتوانی هایی را در انجام این کارها به انسان تحمیل می کند و سلامت آنها را به خطر می اندازد.

وی گفت: کاردرمانی پس از هرگونه اختلال ، با آموزش دادن افراد به انجام کارهای روزمره ، همه جنبه های سلامتی فرد از جمله جسمی ، روحی ، روانی و اجتماعی را ارتقا می بخشد. کاردرمانی به مواردی گفته می شود که فرد در زندگی خود با توجه به سن و فرهنگ خود انجام دهد و انتظار می رود که تمایل به انجام این کارها را داشته باشد. کاردرمانگران برای بهبود سلامت افراد دارای معلولیت در سنین مختلف و به دلایل مختلف تلاش می کنند.

مدیر انجمن علمی کاردرمانی ایران افزود: شرایط مختلف ، بیماری ها و اختلالات مختلف باعث می شود فرد نتواند کارهای روزمره خود را انجام دهد و استقلال شخصی و کیفیت زندگی او را کاهش دهد. سلامتی در کاردرمانی یک سیستم پویا است که نتیجه تعامل فرد ، محیط وی و کارهایی است که باید در زندگی انجام دهد.

کاردرمانگر و کودک

علیزاده تاکید کرد: کاردرمانگران با رویکرد و مداخلات سیستماتیک مشتری مداری بیماران را توانمند می کنند. کاردرمانی مجموعه محدودی از روشها نیست که فقط بر یک بعد از سلامتی تمرکز داشته باشد ، بلکه هدف متخصصان کاردرمانی هنگام انجام مداخلات بهبود کلیه ابعاد جسمی ، روحی و اجتماعی سلامت فرد است. چنین نگرشی در درمان بیمار را به احساس خوب و با هدفی در زندگی سوق می دهد. پزشک سعی می کند بیمار را زنده نگه دارد و کاردرمانگر به بیمار در بهبود کیفیت زندگی کمک می کند.

دلایل اهمیت کاردرمانی در سیستمهای بهداشتی کشورهای پیشرفته

وی یادآور شد: در سیستم های بهداشتی کشورهای پیشرفته ، کاردرمانی برای داشتن نتایج بالینی م forثر برای بیماران و کاهش هزینه های سیستم بهداشتی مهم است. کاردرمانی به بیماران مبتلا به سیستم عصبی مرکزی ، اختلالات محیطی و روانشناختی و احتمال عود بیماری برای کاهش مدت بستری در بیمارستان کمک می کند. کاردرمانی حتی در بسیاری از بیماری ها حتی از درمان های دارویی نیز موثر است.

هزینه‌های نظام سلامت اهمیت دارد. کار درمانی کمک می‌کند تا مدت اقامت مبتلایان به اختلالات سیستم اعصاب مرکزی، محیطی و روانی در بیمارستان و احتمال عود بیماری‌ها کاهش پیدا کند. کار درمانی در بسیاری از بیماری‌ها حتی از درمان‌های دارویی هم اثربخشی بیشتر دارد.

admin

بیمه سلامت در تامین داروها هزینه های بسیاری را تا کنون پرداخته است

مقاله قبلی

موقع دم کردن چای حتما به این موارد را دقت کنید

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *