کلينيک

مدت زمان مصون ماندن از ابتلای مجدد به کرونا پس از بهبودی

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، به گزارش دویچه وله ، دنیا مشتاقانه منتظر واکسن ویروس کرونا است اما مشخص نیست که انسان تا چه مدت پس از درمان بیماری کووید در امان خواهد بود.

با توجه به تجدید حیات ویروس کرونا در اروپا و افزایش تعداد افراد آلوده ، مسئله ایمنی در برابر ویروس کنجکاوی زیادی را برانگیخته است. یک مطالعه اخیر توسط کالج سلطنتی پزشکان در لندن امید به آینده را افزایش داده است. این مطالعه می گوید که تعداد افرادی که پس از درمان در برابر این بیماری در امان هستند بسیار اندک است.

پروفسور توماس کمرات ، استاد ایمونولوژی دانشگاه ینا در آلمان شرقی گفت: “این مطالعه گسترده تأیید می کند که پاسخ آنتی بادی به سارسکوف 2 بسیار محدود است به طوری که در برخی بیماران ، چند ماه پس از آلودگی به ویروس.” آنتی بادی دیگر در بدن آنها یافت نمی شود.

پروفسور توماس کمرات ، استاد ایمنی شناسی در کلینیک دانشگاه ینا گفت: “ایمنی در برابر ویروس حداقل پنج ماه است ، اما در برخی دیگر از مطالعات فقط دو ماه و نیم است.” قطعاً کمترین میزان ایمنی است که البته شامل همه بیماران نمی شود. اما این تحقیق یک چیز مشترک دارد و آن این است که طول عمر آنتی بادی آنتی بادی در افرادی که علائم کووید خفیف یا حتی هیچ علائمی دارند ، بسیار کمتر است.

وی افزود: افرادی بودند که روند عفونت بسیار خفیفی را پشت سر گذاشتند ، اما آنها نمی دانستند که بیمار هستند ، هیچ آنتی بادی در بدن این افراد یافت نشد. صحبت از مصونیت عمومی هنوز دشوار است. ما فقط حدود 9 ماه است که در مورد این ویروس اطلاعات داریم. بنابراین امروز نمی توان پیش بینی کرد که چه تعداد بیمار بعد از دو سال آنتی بادی خواهند داشت.

بر اساس نتایج آخرین تحقیقات ، حداقل می توان گفت که چه مدت پس از عفونت در برابر ویروس کرونا ایمن خواهیم بود؟

پروفسور کمرات می گوید: “افراد کمی هستند که بعد از دو یا سه ماه آنتی بادی در بدن خود نداشته باشند.” “برای بیشتر مردم ، این مدت زمان بیشتری طول می کشد.”

مصونیت گله ای بدون واکسن موثر امکان پذیر نیست

“مواردی ثبت شده است. بنابراین می توان گفت که امکان پذیر است. اما در این موارد مشخص شده است که ویروس ها از دو گونه مختلف بوده و این دو عفونت ویروسی بوده اند. اما این موارد نادر است.

در مراحل اولیه بیماری همه گیر کرونا ، برخی از سیاستمداران و کارشناسان از “مصونیت گله” صحبت کردند. آیا این تصور شکست خورده است؟ پروفسور کمرات گفت: “تنها در صورت عقلانی بودن می تواند شکست بخورد.” برای من ، “مصونیت گله” بدون واکسن یک مفهوم پارینه سنگی است. تا زمانی که همه جامعه در امان نباشیم به سادگی صبر کنید تا انسان به ویروس آلوده شود عملی نیست ، زیرا ظاهرا ایمنی در برابر ویروس کوتاه مدت است. تنها راه منطقی برای دستیابی به “مصونیت گله” یک واکسن ایمن و موثر است که می تواند محافظت طولانی مدت را تضمین کند.

admin

کمبود آب در نوزادان- نشانه ها و راه های درمان آن

مقاله قبلی

کلاس های مجازی دانشجویان جدید الورود دانشگاه تهران از فردا آغاز خواهد شد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در کلينيک