دسته‌بندی نشده

مشکل اصلی واردات واکسن، تحریم است/ کرونای انگلیسی عاملافزایش مرگ و میر‌های اخیر در ایران

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت‌وگو با مجله مدیکال آنلاین:

مینو مهرز ، عضو کمیته علمی ستاد ملی ویروس کرونا ، در مصاحبه با خبرنگار گروه علوم پزشکی مجله پزشکی آنلاین ، با اشاره به تولید واکسن در جهان ، گفت: بهداشت جهانی برای گرفتن مجوز واکسن. در حال حاضر ، دو واکسن ، Pfizer و Moderna ، با استفاده از فن آوری های جدید تولید شده است و هنوز هم اثربخشی آنها مثبت ارزیابی می شود.

او ادامه داد: تولید واکسن با استفاده از تکنولوژی‌های جدید می‌تواند در دراز مدت در ساخت سایر واکسن‌های دیگر موثر باشد.

محرز افزود: میزان تولید واکسن این شرکتها به اندازه تمام مردم دنیا نیست با این وجود کشور‌های مختلف با پرداخت پول در لیست نوبت خرید  واکسن قرار گرفته اند.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: در کشور ما هم دولت به فکر واردات واکسن و تامین آن به ویژه برای گروه‌های پرخطر و کادر بهداشت و درمان است اما مشکل اصلی جهت واردات واکسن، اعمال تحریم از سوی آمریکاست. متاسفانه به دلیل تحریم و مشکل جا به جایی پول چند سالی است که تهیه دارو برای ما مشکل شده است.

محرز تاکید کرد: با این وجود دولت به دنبال راهی جهت پرداخت پول و واردات واکسن است؛ این که آمریکا بار‌ها اعلام کرده که دارو و واکسن جزو تحریم‌ها نبوده، موضوع کاملا غلط و نادرست است.

او اضافه کرد: اگر تحریم نبود، تامین واکسن و دارو بسیار راحت‌تر انجام می‌شد و جابجایی پول بدون هیچ مشکلی صورت می‌گرفت.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اگر تمام مراحل آزمایشی واکسن کرونای تولید داخل به خوبی به پیش برود تا اواخر بهار به تولید انبوه رسیده و در دسترس همگان قرار می‌گیرد.

او با تاکید بر اینکه همه باید دستورالعمل‌های بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند، یادآوری کرد: برای پیشگیری از بروز بیماری، رعایت نکات بهداشتی مانند زدن‌ ماسک و فاصله گذاری اجتماعی لازم و ضروری است.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: همه کشور‌ها موظف به رصد ویروس کرونا هستند تا از آخرین وضعیت و جهش ویروس کرونا در کشور خود مطلع شوند. ما در خرداد ماه یک جهش بدی داشتیم که نتیجه آن افزایش قدرت سرایت بیماری به طرز وحشتناکی بود.

محرز گفت: احتمال می‌دهم که شاید ویروس جهش یافته کرونا در انگلیس همان ویروسی بود که چند ماه پیش در کشور ما باعث قرمز شدن وضعیت همه شهر‌های ایران شده بود، که خوشبختانه کنترل شد.

او تصریح کرد: در چند ماه گذشته همه اعضای خانواده با هم به بیماری کرونا مبتلا شدند اما خوشبختانه تا حدی این بیماری کنترل شده است. تا زمانیکه ویروس در جامعه سرایت می‌کند، امکان جهش آن وجود دارد.

محرز بیان کرد: برای مقابله با ویروس جهش یافته در انگلیس باید همه مرز‌ها را به طور کامل ببندیم، زیرا ویروس در یک نقطه باقی نمی‌ماند و به وسیله مسافرت‌ها به سراسر دنیا می‌تواند، منتقل می‌شود.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا  گفت: خوشبختانه ویروس جدید کرونا که در انگلیس شناسایی شده، بر شدت بیماری تاثیری نداشته است اما سرایت پذیری آن در بین افراد جامعه بالا‌تر رفته است.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

admin

کار با گرافیک ها و تایتل ها در نرم افزار پریمیر

مقاله قبلی

آنتونی فائوچی واکسن کرونای مدرنا را تزریق کرد+ فیلم

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *