دسته‌بندی نشده

معرفی شایع‌ترین بیماری استخوان و مفاصل

ذبیح الله حسن زاده ، جراح، گفت: “بیماری هایی که سالمندان را به خطر می اندازد و زندگی آنها را تحت تأثیر قرار می دهد ، بیماری هایی که در طول سالها اتفاق می افتد. یکی از شایع ترین بیماری ها پوکی استخوان است ، یک بیماری استخوانی که در همه دنیا وجود دارد.

وی گفت: “اگر پوکی استخوان جدی گرفته نشود ، خطراتی وجود دارد و گاهی اوقات قابل بازگشت نیست.” نام دیگر این بیماری تحرک ستون فقرات است و همانطور که از نام آن پیداست ، می تواند مشکلات زیادی مانند شکستگی ناشی از پوکی استخوان در لگن ، مچ ، شانه ها و ستون فقرات با حداقل آسیب ایجاد کند.

حسن زاده افزود: این بیماری می تواند در افراد مسن باعث ناتوانی و معلولیت طولانی مدت شود که برای درمان آن نیاز به درمان و دارو درمانی زیادی است.

این جراح گفت: افراد مسن که از پوکی استخوان رنج می برند ، معمولاً در خانه ، با عصا یا بدون عصا ، از شکستگی و افتادن مستعد به ویژه در ناحیه لگن رنج می برند ، و سپس از شدت شکستگی و پوکی استخوان شدید ، استخوان ها معمولاً به راحتی نمی جوشند و به دلیل ظاهر پنیری که استخوان امسال به دست می آورد و قوی نیست ، جراحی می تواند منجر به نارسایی و بستری طولانی مدت در بیمار و در نتیجه ساس های تخت شود و منجر به ناتوانی و بی خانمانی شود.

وی گفت: گاهی اوقات پس از شکستگی ، در بیماران با خونریزی روبرو می شویم که می تواند منجر به آمبولی ریوی و سایر عوارض جدی شود ، یا گاهی اوقات به دلیل سابقه دیابت و روماتیسم در افراد مسن ، از عوارض رنج می برد. و جراحی و همچنین او را کشته است.

حسن زاده اظهار داشت: در بهترین حالت ، در سراسر جهان ، یک سوم بیماران لگنی می توانند به راحتی بمیرند. سه نفر دیگر از ناتوانی دائمی و بی خانمانی رنج می برند ، در حالی که یک سوم باقیمانده از طریق تغذیه مناسب و اقدامات جراحی نجات می یابد.

وی افزود: در روز کرونا و به دلیل محدودیت های سفر و در نتیجه کاهش فعالیت بدنی ، بزرگسالان باید از نور خورشید برای جذب ویتامین D و تقویت استخوان ها و محافظت از پوکی استخوان استفاده کنند ، این ماده همچنین از مواد مغذی ضروری مانند شیر و غذاهای دریایی و همچنین برای جلوگیری از سکوت این بیماری ، باید از داروهای خاصی مانند کلسیم ، ویتامین D ، تزریق پیشرونده به ناف یا دست استفاده شود.

وی گفت: “پوکی استخوان یک بیماری مسری است و شایع ترین بیماری استخوانی در جهان است.” در خارج از کشور ، طیف کاملی از پوکی استخوان پیشگیرانه و درمان به موقع به بیماران ارائه می شود. این بسته شامل غذاهای سالم و مفید ، از جمله غذاهای دریایی و نوشیدنی های لبنی است ، همچنین به بزرگسالان توصیه می شود هر روز به اندازه کافی ورزش کنند و از مکمل های موجود در آن استفاده کنید.

85 درصد بزرگسالان از پوکی استخوان رنج می برند

حسن زاده در مورد پیشگیری از این بیماری در سنین جوانی گفت: به دلیل بهبود شرایط بهداشتی در جوامع ، کیفیت زندگی مردم افزایش یافته و با افزایش سن ، شیوع بیشتری پیدا کرده است. پوکی استخوان بیش از هر زمان دیگری. در سن تقریباً 60 سال و بالاتر ، فرد باید به اندازه کافی تحرک داشته باشد و هر روز پیاده روی را عادت دهد و به طور کلی حرکت استخوان خود را افزایش دهد و حتما دریاها و کهکشانها را در رژیم غذایی خود بگنجاند و مطمئن شوید که آجیل و آجیل و از آجیل برای کند کردن روند پوکی استخوان استفاده کنید.

داروهای اضافی بسیار مورد نیاز است

مردان و زنان 60 ساله و همچنین زنان باید 18 تا 24 ماهگی برای بررسی پوکی استخوان آزمایش استخوان انجام دهند. همچنین ، بسته به شدت بیماری ، آنها باید دارو دریافت کنند و رژیم غذایی سالم داشته باشند ، و باید روزانه سفر و ورزش تمیز داشته باشند و از بی تحرکی و نشستن خودداری کنند. آنها همچنین می توانند با پیاده روی در مناطق خلوت و باغ ها و پیروی از اقدامات بهداشتی ، از پیشرفت پوکی استخوان در روزهای بازداشت و تثبیت بدن جلوگیری کرده و در خانه بمانند.

admin

آموزش فتوشاپ برای کار با پنل Gradients

مقاله قبلی

عدم مراجعه زوج‌ها به مراکز درمان ناباروری در دوران کرونا باعث کاهش فرزندآوری شده است

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *