بهداشت و درمان

موادغذایی که اثر هوای آلوده را خنثی می‌کنند

سخنگوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: آلودگی هوا یکی از دلایل افزایش کرونا و آنفلوانزا است. آنها رگهای خونی هستند. افرادی که بیماری زمینه ای دارند و در مناطق آسیب دیده زندگی می کنند بیشتر در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند و مطالعات نشان می دهد که آلودگی هوا عامل مهمی در بیماری هایی مانند آنفلوانزا و کرونا است.

لاری گفت: “به منظور كاهش اثرات مضر کرونا در طی بیماری همه گیر کرونا ، ما توصیه می كنیم كه به طور مرتب كیفیت هوا در منطقه خود را از طریق رسانه ها بررسی كنید.” در مورد آلودگی هوا ، بهترین راه برای کاهش قرار گرفتن در معرض آلاینده ها ماندن در خانه است ، که در هنگام شیوع اپیدمی کرونا و همچنین فاصله فیزیکی بسیار مهم است.

سخنگوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: استفاده از ماسک هنگام خروج از خانه ضروری است. هنگام آلودگی هوا از قدم زدن در پارک و دویدن در فضای باز خودداری کنید و فعالیت های روزمره خود را در خانه محدود کنید. غذاهای غنی از ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها از جمله میوه ها و سبزیجات را بیشتر مصرف کنید و از غذاهای چرب ، سریع و فرآوری شده خودداری کنید.

لاری گفت: “اگر از تهویه هوا در خانه استفاده می کنید ، فیلترها را در زمان مناسب تمیز کرده و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید.” استفاده از دستگاه تصفیه هوا ازن و اشعه ماورا بنفش کاملاً توصیه نمی شود. در این شرایط ، پرهیز از فعالیت هایی که باعث آلودگی هوای داخل خانه می شوند ، مانند روشن کردن شمع ها و مشعل ها بسیار مهم است.

admin

آخرین امار کرونا در ایران

مقاله قبلی

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *