بهداشت و درمان

نشانه هایی که با دیدن آن باید تست کرونا بدهید

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، مهران بابایی با بیان اینکه اخیراً بیماران مبتلا به بیماری های کبدی باید از نظر علائم جدید مورد آزمایش قرار گیرند ، افزود: افرادی که بیماری های دستگاه گوارش دارند نباید تصور کنند که بروز علائم جدید به دلیل بیماری خود آنها است. ، اما ممکن است. ” علائم صحیح است. کرونا یا بیماری فعالیت بیشتری دارد.

مهران بابایی در برنامه طبیب گفت که از ابتدا ویروس کرونا به عنوان ویروسی اعلام شد که عطسه می کند و سرفه می کند و سپس به ریه ها منتقل می شود ، سپس دیدیم که به خون و مدفوع سرایت نمی کند ، نه ، اینگونه نیست. خون وجود دارد این باعث پنومونی می شود ، قلب و کلیه ها را تحت تأثیر قرار می دهد ، سپس باعث لخته شدن و سکته مغزی و همچنین سیستم گوارش و کبد می شود. بهم ریخته؟ بله ، تخمین زده می شود که تقریباً 10 تا 70 درصد از افراد ممکن است علائم گوارشی داشته باشند ، به این معنی که علاوه بر علائم گوارشی مانند حالت تهوع ، بی اشتهایی ، استفراغ و اسهال ، از تنفس ، سرفه و گلو درد نیز رنج می برند.

وی ادامه داد: در این حالت چرا باید معده و روده تحت تأثیر قرار بگیرند؟ از آنجا که آنها دریافتند گیرنده های آنها در دستگاه گوارش نیز وجود دارد ، هر ویروس به عنوان یک قفل و کلید در جایی که گیرنده است عمل می کند. به دلیل التهاب ، مکانیسم عملکرد ویروس مستقیم است ، در حالی که دیگری پاسخ التهابی است.

این متخصص در پاسخ به این سوال که آیا علائم گوارشی ویروس می تواند ابتدا ظاهر شود ، گفت: “بله ، چنین است ، به این معنی که در 10٪ بیماران مبتلا به کرونا اولین یا فقط علائم گوارشی و البته کرونا ظاهر می شود. دستگاه گوارش نسبت به کرونا تنفسی خفیف تر است. ” اما توجه به این نکته مهم است که کسانی که این روزها هضم سختی دارند قطعاً باید تست Crux را انجام دهند. در بعضی افراد بله ، به عنوان مثال در افرادی که برای جراحی در بیمارستان بستری هستند. بنابراین ، شخصی که به هر دلیلی در دستگاه بستری در دستگاه گوارش مشکل دارد باید آزمایش کرونا انجام دهد ، زیرا علائم گوارشی وی مهم است.

بابایی همچنین تصریح کرد: حال اگر کسی به بیماری التهابی روده مبتلا باشد که علائم آن اسهال و خونریزی است اما تحت کنترل است و دارو مصرف می کند اما اکنون اسهال دارد باید آزمایش کرونا را نیز انجام دهد ، زیرا این اسهال فقط ممکن است ایجاد شود. این به دلیل بیماری خود آنها نیست ، نمی توان تصور کرد که کرونا و اسهال نادیده گرفته شدند زیرا ممکن است به دلیل بیماری خود آنها باشد و ما باید دوز دارو را تغییر دهیم . علائم کسانی که برخی مشکلات گوارشی دارند ممکن است به دلیل کووید باشد. این به دلیل خود بیماری است و می تواند استرس باشد ، بنابراین در اینجا ما دوز دارو را تغییر می دهیم.

این متخصص گوارش در پایان با اشاره به تأثیر کرونا بر روی کبد توضیح داد: همین امر در مورد کبد نیز اتفاق می افتد ، کووید 19 نیز بر کبد تأثیر می گذارد و باعث افزایش آنزیم ها می شود و می تواند باعث هپاتیت شود ، اگر آنزیم تا حدی افزایش یابد مشکلی ایجاد می کند. امکان پذیر نیست ، اما اگر پنج برابر شود ، دیگر نباید از این داروها استفاده شود ، اما کسی که دارای بیماری زمینه ای مانند هپاتیت مزمن است و دارویی مصرف می کند ، با ظهور علائم جدید ، باید درک کنیم که این مشکل به دلیل بیماری فعالتر می شود یا دارو را عوض کنید یا شخص مبتلا به کووید باشد ، در این صورت هر دو روش درمانی باید با هم انجام شود. در واقع ، اگر فرد مبتلا به کووید بیماری زمینه ای نداشته باشد و فقط علائمی مانند اسهال و استفراغ داشته باشد ، جای نگرانی نیست و ما فقط پادزهر بیماری را می دهیم ، اما اگر بیماری زمینه ای دارد ، لازم است داروها و در بعضی مواقع بیماری ممکن است فعالتر شود.

admin

تاثیرات منفی زیاده روی در مصرف داروهای ضدمیکروبی

مقاله قبلی

ضرورت رعایت رژیم غذایی متعادل برای کودکان

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *