بهداشت و درمان

نوزادان متولد شده از مادران کرونایی آنتی بادی دارند

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی مجله مدیکال آنلاین، طبق مطالعه گروهی از محققان سنگاپوری بر روی تعدادی از زنان باردار مبتلا به ویروس کرونا ، بدن کودکان متولد شده از این مادران حاوی آنتی بادی برای ویروس کرونا است. در این مطالعه هیچ شواهدی از انتقال ویروس از مادر به کودک وجود ندارد و ماهیت ویروس در مناطق مختلف به خوبی درک نشده است.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید زنان باردار ممکن است تحت تأثیر برخی از عفونت‌های تنفسی قرار بگیرند و اینکه مادران مبتلا به کووید-۱۹ می‌توانند ویروس را در دوران بارداری یا زایمان به نوزاد خود منتقل کنند، هنوز مشخص نیست.

شبکه تحقیقات زنان و زایمان سنگاپور در بیانیه‌ای نتایج مطالعه را اطمینان بخش خواند. این نشان می‌دهد که بروز و شدت کووید-۱۹ در میان زنان باردار به موازات روند عمومی جمعیت است.

این مطالعه نشان داد بیشتر شرکت کنندگان به نوع خفیف ویروس آلوده بودند که در  زنان مسن و دارای اضافه وزن واکنش‌های شدیدتری را نشان داد، اما هیچ یک از آنان فوت نکرده و همه بهبودی کامل یافتند. دو زن نوزاد خود را از دست دادند که به گفته محققان در یک مورد ممکن است مربوط به عوارض ویروس باشد.


بیشتر بخوانید


تا زمان انتشار مطالعه، پنج زن زایمان کرده بودند و همه نوزادان آن‌ها آنتی بادی داشتند بدون اینکه به ویروس آلوده شده باشند، هرچند محققان گفتند هنوز مشخص نیست این سطح چه میزان از محافظت را می‌تواند ارائه دهد؛ برای بررسی اینکه آیا آنتی بادی‌ها با رشد نوزادان کاهش می‌یابند، تحقیقات بیشتری لازم است.

آن‌ها افزودند تعداد آنتی بادی‌ها در نوزادان متفاوت است و در بین آن‌هایی که مادران آن‌ها نزدیک به زمان زایمان آلوده شده بود، بیشتر بود.

بر اساس مقاله‌ای که در ماه اکتبر در مجله «بیماری‌های عفونی در حال ظهور» منتشر شد، پزشکان در چین از کشف و کاهش آنتی بادی کووید-۱۹ در نوزادان خبر داده‌اند.

admin

آخرین آمار کرونا در ایران؛ فوت ۱۷۸ بیمار در شبانه روزگذشته

مقاله قبلی

از آخرین خبر‌های واکسن کرونا تا محدودیت‌های کرونایی شبیلدا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *