بهداشت و درمان

نکاتی که بیماران مبتلا به دیابت باید جدی بگیرند

دکتر زهرا اسکندری ، پزشکی در حوادث و فوریت های پزشکی ، دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شهید بهیستی ، در مصاحبه با خبرنگار مجله ی مدیکال آنلاین گفت که از طریق توسعه برنامه های آموزشی ، مراقبت از خود برای بیماران دیابتی در بلایا: دیابت جهانی است یکی از بیماری های شایع طبق اطلاعات فدراسیون بین المللی دیابت ، 463 میلیون بزرگسال (20 تا 79 ساله) به دیابت مبتلا هستند. تا سال 2045 ، این تعداد در جهان به 700 میلیون نفر می رسد. 79٪ بزرگسالان مبتلا به دیابت در کشورهایی با درآمد کم و متوسط ​​زندگی می کنند.

اسکندری افزود: “بلایای سال 2019 کمی بالاتر از سطح متوسط ​​دهه گذشته است. آسیا آسیب پذیرترین قاره است. در چهار کشور در حال توسعه هند ، ایران و فیلیپین ، 40٪ از بلایا تحت تأثیر جمعیت قرار دارد. و زیمبابوه. فاجعه ها ممکن است باعث آوارگی گسترده شوند. طبق اطلاعات فدراسیون بین المللی دیابت ، در سال 2017 ، چهار میلیون نفر مبتلا به دیابت در اثر بلایای طبیعی و مصنوعی آواره شدند.

یک دانشجوی دکترا در بخش اورژانس بهداشت بلایا لوازم پزشکی و فرصت های فعالیت بدنی را محدود کنید. محدودیت در دسترسی به داروها و تجهیزات یک مشکل اساسی است ، زیرا ممکن است داروها از کار افتاده باشند و افراد حتی ممکن است برای چند روز داروهای اضافی و مواد اضافی نداشته باشند ، در این شرایط دیابتی ها اغلب به سختی کار می کنند. افزایش خطر عوارض تهدید کننده زندگی. آنها سعی می کنند وضعیت خود را مدیریت کنند.

اسکندری گفت که اگر به دیابت مبتلا هستید ، آیا تا به حال فکر کرده اید که در صورت بروز سیل ، زلزله ، طوفان و … چه باید بکنید؟ وی گفت: “با توجه به نقش اساسی خانواده در پیشگیری و مدیریت دیابت ، لازم است خانواده آمادگی افراد آسیب دیده ، به ویژه افراد آسیب پذیر ، مانند افراد مسن و کودکان را در شرایط فاجعه برنامه ریزی کند. با استفاده از باتری اضافی ، نوار آزمایش ، لانست ، پنبه و پمپ تزریق انسولین ، یک نسخه از کارت بیمه نامه یا دفترچه را ضمیمه کرده و در برگه اطلاعات بیمار نحوه ، میزان و زمان استفاده از انسولین ، سابقه جراحی را ضبط کنید. ، آلرژی ها و سایر بیماری ها y کارت ضد آب یا بسته ضد آب را داخل کیسه قرار دهید.

دانشجوی دکتری تخصصی در حوادث و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: اگر مبتلا به دیابت هستید و به دلیل شرایط خاص مجبور به زندگی در پناهگاه یا اردوگاه حوادث هستید ، لطفاً خود را دیابتی معرفی کنید تا به موقع مراقبت های مناسب را داشته باشید. تناسب اندام پیدا کنید

وی افزود: در صورت بروز بلایا ، برای جلوگیری از آسیب دیدگی پا و عفونت ، از راه رفتن بی مورد به ویژه در آبهای آلوده و محله ها خودداری کنید و روزانه معاینه دقیق پا را برای وجود زخم ، تاول و بریدگی در صورت بروز آن انجام دهید. هر مشکلی “. به مدیر کمپ دور افتاده اطلاع دهید. انسولین ها را در جای خنک نگهداری کنید و از آنها در برابر تابش مستقیم خورشید و یخ زدگی محافظت کنید.

دانشجوی دکترای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حوادث و فوریت ها گفت: در بلایا دسترسی به آب پاک و دارو محدود است. به دلیل استرس ، قند خون شما افزایش می یابد و نیاز شما به آب افزایش می یابد ، بنابراین مراقب کمبود آب بدن باشید. .

اسکندری اظهار داشت: لطفاً طبق روال فوق به مصرف داروهای خود ادامه دهید. در صورت لزوم ، برای تغییر دوز انسولین و سایر داروها با پزشک مشورت کنید. بنابراین ، آموزش مراقبت از خود و برنامه ریزی آمادگی برای بلایای طبیعی برای بیماران دیابتی ضروری است. هیچ کس دوست ندارد این نوع شرایط را تجربه کند ، اما برنامه ریزی بهترین استراتژی برای مقابله با آنها است. آمادگی در برابر بلایا ، حتی در بدترین حالت ، شانس بیشتری برای زنده ماندن و ایمنی به شما و خانواده تان می دهد.

admin

ضرورت رعایت رژیم غذایی متعادل برای کودکان

مقاله قبلی

برگزاری سری چهاردهم از مجموعه کنگره های بین المللی در حوزه دانش اعتیاد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *