بهداشت و درمان

نیاز به حمایت از طب سنتی ایرانی

به گزارش بخش بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی مجله مدیکال آنلاین، علیرضا زالی ، رئیس ستاد حسابداران کرونا در تهران ، در مراسم افتتاحیه مرکز خدمات طب سنتی ایران برای بیماران کرونا گفت: طب سنتی و طب ایرانی آماده خدمت به مردم کشور هستند.

زالی تأسیس این مرکز را تحولی جدید در سیستم بهداشت و درمان خواند و بر لزوم تأمین نیازهای مردم با یک سیستم قوی و مبتنی بر شواهد تأکید کرد.

وی ادامه داد: “در مهمترین سندی که قبل از نظام سلامت کشور پیش بینی شده است ، سیاستی که مقام معظم رهبری تعیین کرده اند ، دو نکته بسیار مهم به وضوح ذکر شده و از نظر فنی بیان شده است. یکی از این موارد مربوط به خودیاری است و مورد دوم که به فصلی جداگانه در سند اختصاص یافته است ، شناخت ، توضیح ، ترویج ، توسعه و نهادینه سازی طب سنتی ایران است.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی ایجاد مرکز خدمات طب سنتی ایران برای بیماران کرونا را گامی در جهت اجرای این بخش از سیاست های کلی سلامت اعلام کرد و افزود: باید به پارادایم های موجود در طب ایرانی توجه کافی شود. در هر کشوری ، چه در طب سنتی و چه در طب سنتی ، بندرت دیده می شود که یک نگاه کل نگر موضوع اصلی پزشکی باشد.

زالی گفت: پدیده تکه تکه شدن در طب جدید آفتی محسوب می شود که تحت تأثیر طب سنتی ایران قرار نگیرد. در طب سنتی ایران ، بیمار موجودی با وقار و اشرافی قلمداد می شود که این نظر عمومی است.

وی افزود: 15 سال است که دانشکده های پزشکی سنتی در دانشگاه های علوم پزشکی تأسیس شده اند تا لعاب علمی مبتنی بر شواهد را در دنیای رقابتی تحول علمی امروز ایجاد کنند. این اقدام این امکان را فراهم آورد که فارغ التحصیلان طب سنتی که هم پزشک هستند و هم با سازوکارهای طب مدرن و کلاسیک آشنایی دارند ، مورد توجه قرار گرفته و فضای علمی را بهبود بخشند.

زالی گفت: گروه طب سنتی به عنوان اصلی ترین تولیدکننده محصولات طب سنتی ، فضای تحریف شده و عملی مرتبط با فریب را از بین می برد.

وی با اشاره به سه دانشگاه علوم پزشکی برجسته در زمینه طب سنتی اظهار داشت: دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی ، تهران و ایران از نظر رتبه علمی در بین دانشگاه های برتر پزشکی کشور بوده اند و پیشگام تاسیس دانشکده طب سنتی هستند ، بنابراین می توان به محیط زیست اعتماد کرد.

فرمانده عملیات در مقر کرونا در کلانشهر تهران گفت: اگر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که در چندین دوره مسابقات کشوری مقام اول آموزش پزشکی را کسب کرد ، یک موقعیت ممتاز به خود اختصاص دهد ، پس به وی اعتماد می شود. دانشکده طب سنتی با ثروت و توانایی علمی شکل گرفته است و فارغ التحصیلان آن به سلیقه علمی ، عملی و حرفه ای خود اطمینان دارند.

وی با بیان تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده بهینه از طب سنتی در بحران کرونا ، شرایط طب ایرانی را بی نظیر خواند و گفت: “ما باید بیش از هر زمان دیگری با احترام ملی بر احیای طب سنتی ایران و میراث آن پافشاری کنیم.” یکی از مهمترین امتیازات در عرصه فرهنگی جهان میراث ناملموس است. طب ایرانی باید به عنوان یک میراث ناملموس ارزشمند مورد حمایت قرار گیرد و توجه دقیق به این داروی تحول گرا ، عینی و پویا باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: پاسخ نظام سلامت باید به گونه ای انجام شود که این عملکرد با خواست مردم مغایرت نداشته باشد ، زیرا موفقیت و تحقیق در طب سنتی ایران به نهاد همه هموطنان بستگی دارد و برای یافتن پاسخ ، اقدام علمی لازم است. اگر کارشناسان اقدامی نکنند ، کلاهبرداران این کار را انجام می دهند و فضای مجازی اکنون پر از اظهارات بی فایده است.

زالی تشكیل یك گروه تحقیقاتی فعال با پشتوانه آكادمیك را بعنوان منبع اعتباری بعنوان یك اقدام هوشمندانه عنوان كرد و گفت: كارشناسانی كه در این مركز شروع به كار می كنند قبلاً خدمات خود را در سامانه 4030 ارائه داده اند ، بنابراین از دانش اجتماعی خوبی برخوردار هستند. براساس گزارش ها ، حداکثر 40٪ از 4030 تماس گیرنده در مورد طب سنتی س askال می کنند ، مرکز به این درخواست ها پاسخ می دهد.

وی ادامه داد: “نبوغ واژه ای در طب سنتی است که توسط سیستم ایمنی بدن در پزشکی مدرن تقلید می شود.” تجدید این نیرو یک سنگر در برابر ویروس کووید 19 است. از طرف دیگر ، بیماری کرونا مزمن و فرسایشی شده است و همه مردم تشخیص داده اند که ما باید به یک مدل بیولوژیکی با تغییرات چشمگیر در تغذیه و تعاملات اجتماعی دست پیدا کنیم. این س alsoال همچنین به مبانی طب سنتی ایران مربوط می شود ، که به دنبال بهبود شیوه زندگی است.

فرمانده ستاد مدیریت بیماری های کرونا در تهران گفت: سازمان بهداشت جهانی همچنین اعلام کرد که یک دارو یا روش مداخله در طب سنتی در هر کشوری اگر ایمن ، موثر و دارای کنترل کیفیت باشد از حمایت علمی و سیاسی برخوردار است.

بیش از 80 آزمایش بالینی در دانشگاه های علوم پزشکی انجام می شود.

زالی با بیان اینکه بیش از 80 آزمایش بالینی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور به ویژه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری اپیدمیولوژیست ها ، روش شناسان ، متخصصان مختلف بالینی و متخصصان طب سنتی در حال انجام است ، گفت: همکاری این افراد خبر خوبی است. خواهم داشت.

وی ادامه داد: اگر کسی در زمینه طب سنتی شکایتی از کرونا انجام دهد ، طبق گفته مقام معظم رهبری ، نباید آنها را مورد تمسخر قرار داد ، باید از آنها دعوت کنیم تا موضوع را مطرح کنند ، ادعاهای خود را ارزیابی کرده و به آنها پاسخ دهند.

زالی همچنین از مطالعه دارویی برای درمان کرونا در دانشگاه شهید بهشتی خبر داد و افزود: با وسواس و سوگیری علمی با دانش وزارت بهداشت در حال تحقیق و پیشبرد مراحل تولید آن هستیم. در سه مرحله متوالی رونویسی ، اتصال پروتئین و تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است. این دارو همچنین از داروهای مشابه در دنیا دارای ویژگی های متمایز است. صحافی دارو به گونه ای انجام می شود که به هیچ وجه ضعیف نمی شود. از طرف دیگر عصاره مورد نیاز برای تولید این دارو را فقط در ایران می توان یافت. با توجه به اخلاق پژوهشی ، جزئیات این دارو برای تحقیقات بیشتر منتشر نخواهد شد.

admin

با فروشگاه های اینترنتی عرضه کننده مکمل‌های ورزشی برخورد خواهد شد

مقاله قبلی

بروز و افزایش افسردگی فصلی در ایام همه گیری کرونا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *