بهداشت و درمان

نیاز شدید به اهدای خون تا پایان زمستان

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، بشیر حاجی بیگی، سخنگوی سازمان انتقال خون با تمجید از داوطلبان اهدای خون که در سخت ترین روزهای بحران کرونا و قبل از اجرای دور جدید محدودیت ها در مرکز اهدای خون حضور داشتند ، گفت: اهدای خون پرداخت نشده به این مرکز ارتباطی با زلزله ، سیل و آتش سوزی ندارد. بحران مقطعی متفاوت است. ما برای ادامه حضور در سازمان ، حداقل تا پایان شیوع تاج ، به اهدای خون داوطلبانه و داوطلبانه نیاز داریم.

وی با عذرخواهی از داوطلبان اهدای خون که به دلیل ازدحام در مرکز انتقال خون به تأخیر افتادند و یا برای مراجعه های متعدد مراجعه کردند ، گفت: سازمان انتقال خون معتقد است که ملزم به رعایت مراحل بهداشت است تهدید نخواهد شد.

حاجی بیگی گفت: جمع آوری مقدار زیادی اهدای خون طی چند روز و پذیرش استقبال مردم باعث کاهش تعداد اهدا در چند روز آینده می شود. این ممکن است در ماههای آینده به کمبود اهداکننده خون منجر شود که از نظر بیماری عروق کرونر قلب ، روزهای سخت تری خواهد بود.

قادر به ذخیره فرآورده های خون اهدایی در کیسه های خون به مدت 3 روز است

وی گفت: فرآورده های خونی اهدایی (مانند پلاکت) فقط به مدت سه روز در کیسه های خون قابل نگهداری است و اهدا کنندگان خون را باید متناسب با مصرف روزانه بیمارستان ، همیشه به سازمان انتقال خون ایران نسبت داد.

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: بهترین مکان برای ذخیره خون و فرآورده های خونی در رگ های خونی انسان است ، نه کیسه های خونگیری و یخچال های سازمان انتقال خون ایران.

admin

کاهش هزینه‌ها با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی

مقاله قبلی

انفجار ناشی از سوختگیری گاز منجر به فوت و مصدومیت پنج نفر شد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *