دسته‌بندی نشده

نیاز شدید مراکز درمانی پایتخت به خون

به گزارش مجله مدیکال آنلاین، محمدرضا مهدی زاده گفت: پس از همه گیری سوم کرونا ، ذخایر خون ما به شدت کاهش یافت و مردم نگران رفتن به خانه بودند.

وی با اشاره به اینکه 160 بیمارستان در تهران خدمات پزشکی به مردم ارائه می دهند ، ادامه داد: “در تماس های اخیر ، ما به مردم گفتیم که خونرسانی به حد نگران کننده ای رسیده است. خوشبختانه طبق معمول ، با شور و نشاط بیش از هر زمان دیگری. افراد به مرکز اهدای خون مراجعه کردند. ”

مهدی زاده افزود: توزیع خون و فرآورده های خونی (مانند پلاکت و پلاسما) به نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی بستگی دارد و میزان آن روزانه متفاوت است.

ما به گروه خونی منفی نیاز داریم

وی افزود: در شرایط فعلی به همه گروه های خونی به ویژه گروه های خونی منفی نیاز داریم و برای زمستان گذرانی به افراد بیشتری برای شرکت در زمینه اهدای خون نیاز داریم.

مهدی زاده گفت: در حال حاضر استان تهران به طور کلی به 1200 تا 1300 واحد خون نیاز دارد که با شیوع کرونا ، میزان تقاضای خون روزانه به 800 واحد رسیده است.

مدیرکل انتقال خون استان تهران هنگام صحبت در مورد نیازهای روزمره بیماران به فرآورده های خونی گفت: “مردم باید بدانند که خون برای نجات جان بیماران ابدی است. این نوع وفاداری و مسئولیت پذیری باید تا زمستان در روزهای سرد در آینده ادامه داشته باشد. تمام شد. “برای عبور از این شرایط دشوار.

مهدی زاده افزود: من بار دیگر از مردم برای مشارکت در مرکز اهدای خون تشکر می کنم. ما بسیار خوشحالیم که شاهد کارهای خوب و از خودگذشتگی آنها در جایی که مردم به آنها نیاز دارند ، هستیم.

وی گفت: گزارش های خبری در مورد رسانه های جمعی و رسانه های مجازی در کاهش ذخایر خون باعث شده است که تعداد زیادی از افراد از اقشار مختلف جامعه به دوازده مرکز انتقال خون در پایتخت مراجعه کنند.

admin

مجوز تردد برای داروخانه‌های شبانه روزی صادر شد

مقاله قبلی

کاهش هزینه‌ها با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *