بهداشت و درمان

وضعیت نگران کننده ی کرونا در تهران

به گزارش مجله مدیکال آنلاین،مسعود مردانی ، عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا و متخصص بیماری های عفونی ، در خصوص اخبار منتشر شده در مورد کشف داروی قطعی برای بیماری کرونا در ایران ، اظهار داشت: کشف یک درمان قطعی مورد بحث قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: برای استفاده از دارویی به عنوان داروی قطعی تاج ، طی مراحل خاصی ضروری است و نیاز به امکانات تحقیقاتی ویژه دارد. درمان قطعی آسان نیست و همه نمی توانند ادعا کنند. حتی شخصی که از وی نقل شده است که این دارو داروی کمکی است.

یکی از اعضای کمیته علمی ستاد ملی ضد کرونا افزود: “رسانه ها نقش مهمی در پخش اخبار دارند ؛ آنها باید بدانند که در این دوره حساس ، انتشار اخبار درست درباره کرونا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مطبوعات و اعضا رسانه ها باید از صحت خبر اطمینان حاصل کرده و سپس آن را در انظار عمومی منتشر کنند.

وی با اشاره به پیشنهاد تعطیلی 2-3 هفته ای در تهران ، تصریح کرد: روز گذشته دکتر حریرچی ، معاون وزیر بهداشت ، پیشنهاد كرد كه تعطیلی 2-3 هفته ای در تهران انجام شود كه قرار است امروز در جلسه تاج ملی برگزار شود. مرکز فرماندهی. باید بحث های لازم انجام شود.

این متخصص بیماری های عفونی گفت: کرونا در تهران به مرحله نگران کننده ای رسیده است. بیمارستان ها و مراکز درمانی این شهرستان با ظرفیت بالا و ظرفیت بیشتری نسبت به ظرفیت فعلی خود مشغول خدمت هستند.

یکی از اعضای کمیته علمی ستاد ملی کرونا ادامه داد: هدف از این تعطیلی بازسازی کادر پزشکی و توقف یا کاهش زنجیره انتقال ویروس است که کمیته اجرایی باید اقدامات لازم را برای آن انجام دهد.

مردانی با توصیه به مردم برای ماندن در خانه گفت: مردم در مارس 1998 و آوریل 1999 با ماندن در خانه و با عزم جدی برای کمک به کادر پزشکی و خودشان از افزایش آمار تاج استفاده کردند. در حال حاضر ، اکیداً توصیه می کنیم که برای کاهش عوارض و مرگ و میر ، در موارد غیر ضروری از بیرون رفتن خودداری کنند و در صورت لزوم ، برای خارج شدن از خانه ، حتماً دستورالعمل های بهداشتی را دنبال کرده و آنها را دنبال کنید.

admin

آغاز نام نویسی وام ویژه دکتری از امروز

مقاله قبلی

سفیران سلامت در دوران کرونا ۳.۵ میلیون دانش آموز میشوند.

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *