دسته‌بندی نشده

پیشنهاد تعطیلی دو ، سه هفته‌ای برای تهران

به گزارش خبرنگار مجله مدیکال آنلاین،

علیرضا زالی ، فرمانده عملیات ستاد کنترل بیماری های کرونا در کلانشهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما در نیمکره شمالی ، شاهد افزایش تعداد مرگ و میرهای ناشی از شیوع کرونا هستیم. شواهد نشان می دهد که سرماخوردگی باعث زنده ماندن ویروس شده است.

وی ادامه داد: بیماری های تنفسی ، آلودگی هوا ، ازدحام طبیعی در فصل سرما تعداد مبتلایان به بیماری کرونا را افزایش داده است.

زالی با اشاره به اینکه در پیک‌های بعدی ما شرایط سخت تری خواهیم داشت، افزود: در حال حاضر ما در پیک سوم بیماری کرونا هستیم و تا وقتی که تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان و میزان بستری کاهش پیدا نکند، نباید صحبت از پیک چهارم کنیم.

او بیان کرد: برای اینکه میزان مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش پیدا‌ کند و کادر درمان هم استراحت کوتاهی داشته باشند؛ پیشنهاد تعطیلی دو تا سه هفته‌ای تهران را داده ایم که همه مشاغل  به جز شغل‌های امدادی، حیاتی و توزیع مواد غذایی تعطیل شوند.

زالی گفت: در حال حاضر ۶۴۰۰ بیمار در بیمارستان‌ها بستری هستند که از این تعداد ۱۷۰۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

فرمانده عملیات ستاد کرونا در تهران تأکید کرد: سیاست های کلی که در شش سال گذشته توسط رهبری اعلام شده اما کاملاً نهادینه نشده است، یکی از مهمترین موضوعات ، مراقبت از خود است . اگر سیاست های کلی اجرا می شد ، بهتر می توانستیم با بیماری کرونا مقابله کنیم.

admin

با این روش ها از مو‌های خود در فصل سرما مراقبت کنید

مقاله قبلی

چای سبز و فواید زیاد آن برای سلامتی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *