دسته‌بندی نشده

تصویرسازی یک کادو کریسمس در آموزش ایلوستریتور

در این مطلب آموزش ایلوستریتور قصد داریم تا به مناسبت نزدیک شدن کریسمس یکی از تصویرسازی های مخصوص را انجام داده که بتوانیم در نهایت آن را به صورت ایزومتریک یعنی سه بعدی کار کنیم و تحویل دهیم.
تصویر نهایی کریسمس ایزومتریک
سطح 1
ما در ابتدای این آموزش مقدماتی ایلوستریتور با ایجاد یک مربع با استفاده از ابزار مستطیل (M) شروع خواهیم کرد. کلید Shift را نگه دارید و یک شکل صورتی 230 x 230 پیکسل ایجاد کنید.
بیایید مربع خود را کپی کنیم (Control-C> Control-F) و کپی آن را در صفحه لایه ها ذخیره کنیم (بر روی نماد چشم کلیک کنید تا نامرئی شود) زیرا بعداً به آن نیاز خواهیم داشت.
حالا اولین مربع خود را به مکعب تبدیل می کنیم! وقتی شکل انتخاب شده را نگه دارید ، به Effect> 3D> Extrude & Bevel بروید.
یک جعبه کادویی کریسمس ایزومتریک
سطح 2
منوی مکان را که در بالای پنجره گزینه ها باز می شود باز کرده و Left Isometric را انتخاب کنید. عمق تعویض را روی 230 نقطه تنظیم کنید (برابر با اضلاع مربع ما). سطح سایه پلاستیکی را تنظیم کنید تا رنگ های مسطحی به دست آید. فراموش نکنید که برای مشاهده همه تغییرات در زمان واقعی ، کادر Preview را در پایین پنجره گزینه ها علامت بزنید.
تأیید را کلیک کنید.
گزینه های 3D را اکسترود کرده و مورب کنید
مرحله 3
اکنون یک الگوی نقطه پولکا برای بسته بندی جشن هدیه کریسمس ایزومتریک خود ایجاد خواهیم کرد. یک مربع جدید (400 400 400 پیکسل) از هر رنگ ایجاد کنید. هنگامی که انتخاب را ادامه می دهید ، پانل swatches را باز کنید (پنجره> نمونه ها) ، بر روی نماد منوی کتابخانه های Swatch کلیک کنید و به الگوها> نمودارهای اساسی> نمودارهای اصلی_دات بروید.
با کلیک بر روی آن در پنجره بازشو ، الگوی نقطه ای 6 dpi را اعمال کنید.
الگوی نقطه ای اضافه کنید
مرحله 4
اکنون مستطیل الگو را به پنل Symbols بکشید (Window> Symbols) و آن را در آنجا رها کنید. در پنجره باز شده گزینه Check (OK) کلیک کنید و همه گزینه ها را به عنوان پیش فرض بگذارید. مربع نقطه چین ما را در پنجره نماد مشاهده خواهید کرد.
بیایید از این الگو در هدیه کریسمس ایزومتریک خود استفاده کنیم! مکعب ما را انتخاب کنید ، پنجره Mirror را باز کنید (Window> Mirror) و روی 3D Extrude & Bevel کلیک کنید تا پنجره گزینه های این جلوه دوباره باز شود. همانطور که مشاهده می کنید ، تا زمانی که ما عمداً آن را گسترش ندهیم ، می توان هر اثر را سفارشی و ویرایش کرد.
بیایید روی دکمه Map Art در پایین پنجره 3D Options کلیک کنیم تا یک پنجره جدید با تنظیمات Map Art باز شود. قالب نقاط ما را در پایین لیست کشویی انتخاب کنید.
گزینه های هنری هنر
مرحله 5
کادر Preview را در گوشه پایین سمت راست علامت بزنید. اکنون می توانیم ببینیم که الگوی ما وقتی روی سطح قرار می گیرد به چه صورت است. می توانیم پنجره Map Art را جابجا کنیم ، تغییر اندازه دهیم و بچرخانیم تا کاملاً در جعبه قرار بگیرد. عملکرد Scale to Fit بسیار مفید است ، اما در مورد من از آن استفاده نمی کنم زیرا می خواهم امتیازات را افزایش دهم. برای انجام این کار ، من Shift را فشار می دهم و الگو را طولانی می کنم تا اینکه از ظاهر آن بر روی مکعب راضی باشم.
روی فلشهای سطح در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید تا سمت دیگری از مکعب ما را انتخاب کنید. با کادر قرمز علامت گذاری خواهد شد. همان الگوی را در قسمتهای جلویی و بالایی کادوی ایزومتریک کریسمس اعمال کنید ، اندازه نمونه را تنظیم کنید.
به هدیه کریسمس ایزومتریک امتیاز اضافه کنید
مرحله 6
اکنون که الگوی اعمال شده است ، اجازه دهید به منوی Object برویم و یک نمای را گسترش دهیم. با این روش افکت سه بعدی را کاملاً اعمال می کنیم ، دیگر نمی توان آن را در صفحه آینه ویرایش کرد.
می توانیم هر صفحه مکعب را در صفحه لایه ها ببینیم و گروه ها و ماسک های برشی را برای ویرایش مطالب باز کنیم. من بسیاری از نکات غیرضروری را در آنجا پاک کرده و از تابع Pathfinder> Unite برای ادغام چندین قسمت همپوشانی با هم استفاده می کنم. من همچنین از ابزار انتخاب مستقیم (A) برای انتخاب و حذف نقاط اطراف صورت که در داخل ماسک برشی قابل مشاهده نیستند ، استفاده می کنم.
یک ماسک در حال خرد شدن ایجاد کنید
مرحله 7
اکنون می توانیم با استفاده از ابزار عصای جادویی (Y) تمام نقاط سیاه خود را انتخاب کرده و رنگ آنها را به صورتی تغییر دهیم. سپس پنجره شفافیت (Window> Transparency) را باز کرده و حالت ادغام صفحه را روی 50٪ تیرگی تنظیم کنید و نقاط را روشن کنید.
تیرگی را کاهش دهید
مرحله 8
بیایید یک فیلم به جعبه خود اضافه کنیم. نسخه مربعی که درست در ابتدا درست کردیم را به خاطر می آورید؟ وقتشه! شکل را دوباره قابل مشاهده کنید (روی نماد چشم در صفحه لایه ها کلیک کنید) و آن را به بالای صفحه لایه ها بکشید تا بهتر دیده شود (فعلا می توانیم مکعب نقطه ای را نامرئی کنیم).
با استفاده از ابزار Rectangle (M) یک نوار بنفش 25×230 در عرض مربع ایجاد کنید. این دو شکل را گروه (Control-G) قرار داده و دوباره به Effect> 3D> Extrude & Bevel بروید. موقعیت را به سمت چپ ایزومتریک ، عمق خارج را روی 230 نقطه (برابر با اضلاع مربع ما) تنظیم کنید و سطح را برای سایه پلاستیکی تنظیم کنید.
برای ایجاد قسمت های بالا و چپ فیلم ، تأیید را کلیک کنید.
یک روبان به عنوان هدیه ایزومتریک کریسمس اضافه کنید
مرحله 9
مکعب حاصل را کپی کنید (Control-C> Control-F) و تنظیمات 3D را با استفاده از صفحه Appearance ویرایش کنید تا موقعیت را به سمت راست ایزومتریک تغییر دهید. اکنون قسمت های بالا و سمت راست فیلم را داریم.
بیایید همه را کنار هم بگذاریم!
Object> ظاهر تاس خود را با یک روبان گسترش دهید و با انتخاب یک ابزار انتخاب مستقیم (A) ، تمام قسمتهایی را که نیازی به آن نداریم پاک کنید.
الان فقط فیلم داریم!
فیلم دوتایی
مرحله 10
بیایید نگاهی به جعبه نقطه چین خود بیندازیم و ببینیم فیلم متناسب با آن است. کامل! حالا وقت اضافه کردن کمان است!
هدیه ایزومتریک کریسمس بدون کمان
مرحله 11

من از ابزار Oval (L) ، anchor point (Shift-C) و Direct Sele استفاده کردم

ction Tool (A) برای ایجاد یک شکل قطره مانند با یک گوشه تیز و ضربه بنفش.
بیایید جلوه 3D Extrude & Bevel را نیز به این شکل اعمال کنیم. موقعیت را روی Isometric Left تنظیم کرده و با کلیک و کشیدن تصویر در پنجره گزینه های Extrude & Bevel ، مکعب را به سمت راست بچرخانید. همچنین می توانیم مقادیر محور را به صورت دستی در جعبه های درست کنار مکعب تنظیم کنیم.
Extrude Depth را روی 50 pt تنظیم کنید و نحوه ظاهر کمان را بررسی کنید.
Surface را فقط روی Wireframe تنظیم می کنم تا شکل بالای کریسمس ایزومتریک قابل مشاهده باشد. وقتی از نتیجه کار راضی هستم ، Surface را به Plastic Shading تغییر می دهم و OK را کلیک می کنم.
تعظیم را برای هدیه کریسمس ایزومتریک ایجاد کنید
مرحله 12
این بار باید رنگ های جسم خود را اصلاح کنیم زیرا شکل کمی پیچیده تر از مکعب است. از تصویر صفحه زیر به عنوان مرجع استفاده کنید.
هنگامی که از رنگ ها راضی شدید ، ابزار Reflect (O) را در پانل Tools پیدا کنید و روی آن دوبار کلیک کنید. محور عمودی را انتخاب کرده و برای ایجاد نیمه دوم کمان ، روی کپی کلیک کنید.
کمان را به جعبه وصل کنید و در آنجا آن را داریم! هدیه کریسمس ایزومتریک ما بسته بندی شده و آماده است!
هو هو هو! تبریک می گویم!
کار عالی ، خوانندگان عزیز! جعبه هدیه ایزومتریک ما فوق العاده به نظر می رسد! حالا ما می توانیم جعبه های بیشتری ایجاد کنیم و آنها را جمع کنیم! همان را دوباره رنگ کنید تا یک ترکیب سریع برای یک کارت کریسمس مینیمالیستی ایجاد کنید یا اندازه ها و شکل ها را تغییر دهید تا تنوع ایجاد کند. این به شما بستگی دارد!
کریسمس خیلی مبارک باشه!
admin

نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت اعلام شد

مقاله قبلی

افزایش روحیه ی معنوی در بهبود بیماران کرونایی موثر است

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *