بهداشت و درمان

کاهش توجه به علوم پایه، علوم انسانی و علوم اجتماعی در کشور، یک نگرانی جدی محسوب می‌شود

به گزارش مجله مدیکال آنلاین،محمود نیلی ، رئیس دانشگاه تهران ، در سومین نشست باشکوه رصد خورشیدی با بیان اینکه این جلسه پس از 7 سال خدمات علمی و فرهنگی گسترده مهدی محقق برگزار شد ، گفت: وقتی در مورد دانشگاه تهران صحبت می کنیم لیست افتخارات دانشگاه همیشه به نام استاد محقق نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: “امروز ، کار بسیار ارزشمندی به پایان رسیده است.” هنگام بحث در مورد سیل در سال 97 و 98 ، یک واقعه مهم اتفاق افتاد ، که باعث توانایی های آسیب شناختی و علمی کشور شد ، و ما نتیجه گرفتیم که بله ، فناوری به تنهایی نمی تواند مشکلات اجتماعی را حل کند ، اما باید زیرساخت ها فراهم شود. آنچه امروز با آن روبرو هستیم بیشتر مشکلات اجتماعی ساختاری و مدیریتی است.

نیلی گفت: “یک ملت ملتی است که دارای مشکلات مشترک است.” نویسنده مشکلاتی را برای ما ایجاد می کند تا با هم متحد شویم. هرچه ما برای مشاهیر کشور ارزش بیشتری قائل شویم و یافته های آنها را عملی کنیم ، می توان اطمینان بیشتری نسبت به بقای کشور داشته باشیم.

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: “توجه کشور ما به علوم پایه ، علوم انسانی و اجتماعی کاهش یافته است. این یک مشکل جدی است.” اگر همه نخبگان ما (به عنوان وضعیت فعلی) وارد حوزه اشتغال شوند ، ما در مناطقی که تمدن ما وابسته است با مشکلات روبرو می شویم.

وی افزود: برای ایجاد تعادل در تقاضا باید اقدامات ویژه ای انجام شود و همه تصمیم گیرندگان در این زمینه باید چنین اقداماتی را انجام دهند.

admin

برگزاری سری چهاردهم از مجموعه کنگره های بین المللی در حوزه دانش اعتیاد

مقاله قبلی

ابتلای نیمی از افراد به کرونا به علت حضور در دورهمی‌های خانوادگی است

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *