بهداشت و درمان

کاهش هزینه‌ها با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی

به گزارش  مجله مدیکال آنلاین، مدیر ارشد سازمان تأمین اجتماعی برای رفع موانع اجرای نسخه الکترونیکی و همکاری دو سازمان برای تأمین نیازهای جامعه پزشکی ، جلسه ای مجازی با روسای نظام پزشکی ملی برگزار کرد و این جلسه امروز در سازمان نظام پزشکی برگزار شد.

محمدرضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی با اشاره به اجرای اسناد بالادستی و قوانین فعلی پرونده الکترونیکی سلامت و نسخه های الکترونیکی اظهار داشت: در این راستا وظایفی به سازمان نظام پزشکی محول شده است که از جمله آنها می توان به صدور کارت های هوشمند و امضاهای الکترونیکی و کارهای آن اشاره کرد. این فرایند مستندات محکمی می خواهد.

وی با اشاره به اینکه اجرای رونویسی الکترونیکی گامی در جهت کاهش هزینه ها است ، اما باید به تدریج انجام شود ، افزود: برای اجرای این پروژه مهم ، فرهنگ ، آموزش ، ترغیب و انگیزه های معنی دار باید مورد توجه قرار گیرد. هیچ پاسخی به بحثهای الزام آور نخواهد داد. ”

مدیر کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه مشوق های مهم جامعه پزشکی را به استفاده از نسخه های الکترونیکی سوق داده و ادامه می دهد خاطرنشان کرد: جهان و کشورهای پیشرفته در راستای نسخه های الکترونیکی هستند و همچنین باید موانع سخت افزاری و نرم را برطرف کنیم. این نرم افزار زمینه لازم را برای این کار فراهم می کند تا برنامه بتواند به تدریج اجرا شود.

ما به تعهد خود در نوشتن کپی الکترونیکی پایبند خواهیم بود

مصطفی سالاری ، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ، همچنین خاطرنشان کرد: اجرای نسخه های الکترونیکی نقش اساسی و محوری در جامعه پزشکی کشور دارد. لازم

وی گفت: در اجرای این طرح مهم كه گامی در جهت كاهش هزینه ها است ، باید نقایص فنی وجود داشته باشد. همچنین می توانید برنامه را بصورت آفلاین کپی و استفاده کنید و پرداختهای موجود در این طرح روزانه انجام می شود.

وی در مورد روش پرداخت اظهار داشت: پزشكانی كه امضای دیجیتال با نسخه الکترونیك دارند 95 درصد مطالبات خود را دریافت می كنند در حالی كه پزشكان بدون امضای دیجیتال 80 درصد در همان روز دریافت می كنند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه محور اجرای نسخه های الکترونیکی جامعه پزشکی کشور است ، اظهار داشت: “اگر توافق و هماهنگی با سازمان نظام پزشکی نداشته باشیم ، گام بر نمی داریم و به تدریج موانع را برطرف می کنیم ؛ انشاالله این این طرح در شرایط پیش بینی شده اجرا خواهد شد.

سالاری با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی برنامه های ناعادلانه ای نداشته و نخواهد داشت ، افزود: درصد نسخه های الکترونیکی به تدریج در حال افزایش است و چاپ دفترهای کاغذی متوقف نمی شود و برای هر نوع خدمات پزشکی مانند داروخانه ها ؛ آزمایشگاه ها و مطب ها سیستم هایی هستند. اگر تیمی برای تکمیل کار خود از سیستم داخلی خود استفاده کند ، ما با یک شرکت واسطه فناوری در همین سیستم مذاکره خواهیم کرد.

وی ماهیت روش تجویز الکترونیکی و افزایش هزینه های پزشک را تأیید کرد و گفت: “ما موافقت می کنیم که بانک رفاه کارگران امکانات لازم را در اختیار کلینیک ها قرار دهد تا آنها شخصاً به ضامن مراجعه نکنند.”

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی مهلت تجویز نسخه های الکترونیکی را اعلام نکرده است ، افزود: “این الزام و اجبار ، یعنی اگر پزشکان نسخه های الکترونیکی نسازند ، آنها طرف قرارداد ما نیستند ؛ وجود ندارد و ما حتی پروژه را توصیه می کنیم با کلینیک های دانشگاه دولتی و بخش دولتی شروع کنید.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به کاربرپذیری آموزش مجازی برای پزشکان و سیستم نسخه الکترونیکی الکترونیکی اشاره کرد و گفت: “توجه جامعه پزشکی قابل درک است و اجرای این طرح مهم بدون شک بدون مشکل نخواهد بود.” اما ، اقدامات لازم را برای ارتقا کار انجام داده است ، و در صورت لزوم ، ما سخت تلاش خواهیم کرد تا از طریق تعامل و همکاری متقابل موانع را برطرف کنیم.

ما همکاری و هماهنگی چندجانبه با امنیت اجتماعی را انجام خواهیم داد

محمد جهانگیری ، نماینده فنی و نظارتی سازمان نظام پزشکی ، همچنین اشاره کرد که در جلسه ای با سازمان تأمین اجتماعی ، موانع و مشکلات موجود در اجرای نسخه های الکترونیکی گزارش شده توسط سیستم پزشکی ملی را مطرح کردیم. با شرکت های بیمه ، به ویژه بیمه های اجتماعی ، این رهبر در زمینه نسخه های الکترونیکی پیشرو است.

admin

نیاز شدید مراکز درمانی پایتخت به خون

مقاله قبلی

نیاز شدید به اهدای خون تا پایان زمستان

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *