بهداشت و درمان

کرونا با سینوزیت چه تفاوت هایی دارد؟

به گزارش خبرنگار مجله مدیکال آنلاین، علی اسداللهی امین، متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری در یک برنامه زنده تلویزیونی اظهار داشت: داروهای کرونر به دو دسته تقسیم می شوند. گروه اول داروهایی هستند که علائم بیماری را کاهش می دهند و گروه دوم ضد ویروس ها هستند که ویروس ها را از بین می برند.

وی گفت: بیشتر داروهایی که در حال حاضر استفاده می کنیم داروهایی هستند که علائم را کاهش می دهند و سرفه و درد را کاهش می دهند اما ویروس کرونا را از بین نمی برند.

اسدالله امین اظهار داشت: “مطالعات علمی زبانشناسی ما مطالعات بالینی تجربی است که درمان بیماری ها را فراهم می کند و هیچ تقابلی بین طب ایرانی و داروی کرونر سنتی وجود ندارد. البته ، طب ایرانی می تواند ویروس کرونا را از بین ببرد ، اما ما داروی مبتنی بر شواهد داریم ، یعنی بر اساس مطالعات ، ما تأثیر داروهای گیاهی و شیمیایی بر ویروس کرونا را درک می کنیم.

و متخصص بیماریهای عفونی و گرمسیری ادامه داد: داروهای توزیع شده در بازار با داروهای ایرانی ممکن است ویروس کرونا را از بین نبرد و هرگونه ادعا در این زمینه نیاز به تحقیق و بررسی دارد. در مورد هیچ دارویی نمی توان به طور قطعی اظهار نظر کرد.

وی در مورد اثربخشی داروهای سوداک گفت: سوداک ترکیبی از دو دارو است که با قیمت بسیار بالایی برای درمان ویروس کرونا ارائه می شود. از زمان ظهور این بیماری ، کشف یک معالجه زمان بر است و مطالعات بالینی محدودی بر روی این دارو انجام شده است و با توجه به نتایج ، اثربخشی آن به طور قطعی اثبات نشده است.

مصرف آنتی بیوتیک برای درمان عفونت سینوسی بسیار خطرناک است

اسدالله امین با اشاره به سینوزیت کرونر گفت: “به دلیل برودت هوا بسیاری از افراد از سینوزیت یا سردرد رنج می برند. در واقع سینوس ها حفره های هوا هستند و از طریق سیستم تنفسی به قسمت های مختلف پیشانی ، گونه ها و اطراف بینی تقسیم می شوند.” هوا پوشیده ، گرم و مرطوب است و به دلایل مختلف مانند حساسیت یا باکتری می تواند ملتهب شود.

وی گفت: آنتی بیوتیک ها تاثیری در سینوزیت ندارند و بسیار خطرناک هستند. زیرا احتمال رشد ارگانیسم های قوی وجود دارد که در این حالت درمان را دشوار می کند اما در بیشتر موارد سینوزیت به دلیل آلرژی ایجاد می شود و در این حالت آبریزش بینی ، ترشحات واضح پشت حلق ، خارش چشم و آبریزش چشم وجود دارد. گلودرد ، خارش و غیره رخ می دهد. درد سینوس عمیق و مبهم است ، که با حرکت سر افزایش می یابد و در صبح زود شدت می یابد و تا اواخر شب به تدریج کاهش می یابد.

این متخصص بیماریهای عفونی با اشاره به روشهای درمان سینوزیت گفت: برای پیشگیری ساده از سینوزیت ، بهترین گزینه استفاده از کلاه یا سر بند در هوای سرد است. علائم سینوزیت بدون تب ناشی از سرما ، آلودگی هوا یا آلرژی به حیوانات ، پرندگان و حشرات می تواند تا 5 تا 7 روز ادامه داشته باشد ، اما اگر سینوزیت ناشی از باکتری باشد ، می تواند به دلیل التهاب ، درد شدیدی در دندان ایجاد کند. وجود سینوس است و بهبود این عفونت ها بیش از 10 روز طول می کشد.

آزیترومایسین به تنهایی در درمان سینوزیت و سینوزیت بی اثر است

اسدالله امین گفت: استفاده از آنتی بیوتیک برای درمان سینوزیت در سه مورد اتفاق می افتد. در حالت اول ، بیمار تب بیش از 39 درجه ، درد شدید در فک بالا ، ترشحات چرکی غلیظ و بوی بد داخل بینی دارد که بیماران کرونا ممکن است احساس کنند ، حتی اگر علائم خفیف باشد ، بیش از 10 روز طول می کشد.

آزیترومایسین به هیچ وجه در درمان کرونا و سینوزیت به تنهایی مثر نیست و باید با سایر داروها مصرف شود.پولیپ های مخاطی بینی ممکن است باعث بهبود سینوزیت نشوند.بهترین روش درمانی برای سینوزیت غیر باکتریایی شستشوی بینی با سرم نمکی است.

یک متخصص بیماری های عفونی گفت: در کرونا و سینوزیت ، تب باکتریایی ، سردرد و گرفتگی بینی وجود دارد ، اما سرفه خشک ، تنگی نفس و بدن درد فقط از علائم کرونا است ، در حالی که ضعف بینایی یکی از علائم سینوزیت است.

وی تأیید کرد که وجود علائم گوارشی نشان دهنده بروز کرونا است: ضعف ، بدن درد ، تب و غیره ، همراه با علائم گوارشی نشان دهنده وجود کرونا.

اسدالله امین افزود: سردرد بعد از خواب در نواحی پیشانی صورت از علائم سینوزیت است که با حرکت سر افزایش می یابد.

admin

عرضه ی واکسن کرونا در بازار بعد از چهار فاز مهم انجام خواهد شد

مقاله قبلی

تا یید اولین داروی بیماری پیری زودرس در کودکان

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *