بهداشت و درمان

گرفتن تست سریع از افراد مبتلا به کرونا در شهرستان بابل

سیما سادات لاری ، سخنگوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، درمورد کرونا در شهر بابل گفت: نمودار موارد و بستری روزانه در شهرستان بابل پس از افزایش نسبتاً در هفته های اخیر به ثبات نسبی رسیده است. ، اما هنوز در حال سقوط است.

وی افزود: “طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کوید 19 در قالب کمیته محله و مرکز خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی ، شهید حاج قاسم سلیمانی در باربر در حال اجرا است و در منطقه اجرا شده است. کمیته عملیاتی در قالب گروه های پرستاری ، پشتیبانی و پایش ایجاد شده است. “735 تیم پشتیبانی ، نظارت و پرستاری متشکل از سازمان های مقاومت بسیج و هلال احمر به همراه دانشگاه پزشکی بابل در حال ارائه خدمات هستند.

لاری ادامه می دهد: از زمان اجرای این پروژه در شهر بابل ، 12 هزار و 500 نفر تحت غربالگری قرار گرفتند و آزمایشات سریع بر روی افراد با علائم آغاز شده است. از زمان اجرای این طرح ، تقریباً 3100 بازدید نظارتی مطابق با دستورالعمل های بهداشتی تیم بهداشتی مرکز بهداشت ، نیروی بسیج و اعضای جمعیت هلال احمر انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: “ارائه کمک مالی برای خرید بسته های پشتیبانی و توزیع ماسک به گروه های آسیب پذیر از اقدامات این نزدیکان است.”

وی افزود: فراموش نکنیم که در حال حاضر 12 شهر در کشور با ضرر روبرو هستند. “امیدواریم با همکاری مردم در سراسر کشور در اجرای طرح شهید سلیمانی ، این مشارکت عمومی باشد. به عنوان نمونه بارز هماهنگی بین بخشها ، اقدامات موثری برای کنترل این بیماری انجام خواهیم داد.

admin

جدیدترین آمار کرونا مجموع 52 هزار نفر قربانی ویروس کرونا شدند

مقاله قبلی

بدون پیدان کردن مبتلایان اعامل محدودیت اثر نمی کند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *