دسته‌بندی نشده

۸ شرکت دانش بنیان مشغول فعالیت در حوزه ی تولید واکسن کرونا هستند

به گزارش مجله ی مدیکال آنلاین ، وطن پور با اشاره به حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال در تولید واکسن کرونا ، اظهار داشت: وزارت بهداشت در حال حاضر حمایت ویژه ای از شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه تولید واکسن کرونا ارائه می دهد.

وی ادامه داد: در حال حاضر دو شرکت آگاه مراحل آزمایشی بالینی واکسن کرونا را با موفقیت به پایان رسانده و در مرحله دریافت مجوز مطالعات انسانی واکسن هستند که پس از ارزیابی های لازم برای تولید واکسن انجام می شود. اگر FDA شرایط لازم را داشته باشد ، مجوزی برای شروع مطالعات انسانی درباره واکسن کرونا صادر می کند.

وطن پور گفت: در حال حاضر شرکت های مختلفی در دنیا موفقیت خوبی در تولید واکسن کرونا کسب کرده اند اما این واکسن هنوز تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را دریافت نکرده است.

مدیرکل دفتر فناوری سلامت در وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تولید واکسن یک مسئله حاکم است ، تأکید کرد که “از آنجا که سرنوشت بیماری کرونا ناشناخته است ، دستورالعمل های نهایی واکسیناسیون هنوز تعیین نشده و سازمان بهداشت جهانی به نتیجه نهایی نرسیده است.” در حال بودن است.

وطن پور گفت: خوشبختانه کشور ما از نظر دانش تولید واکسن کرونا مشکلی ندارد و نخبگان جوان و دانشمندان در ایران از دانش و دانش بالایی در زمینه واکسن کرونا برخوردار هستند و امروزه زیرساخت های تولید واکسن در کشور فراهم شده است.

مدیرکل دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر هشت شرکت دانش بنیان محلی مطالعاتی را در زمینه تولید واکسن کرونا انجام داده اند و دو شرکت آزمایشات بالینی را گذرانده و منتظر مجوز انجام مطالعات انسانی از سازمان غذا و دارو هستند.

admin

آماده شدن واکسن ایرانی کرونا تا پایان سال

مقاله قبلی

تصادف نیسان با دو دستگاه اتوبوس

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *