بهداشت و درمان

10 برابر شدن سرعت سرایت ویروس کرونا

به گزارش خبرنگار مجله مدیکال آنلاین،  مینو محرز ، متخصص بیماری های عفونی با اشاره به افزایش تعداد بیماران مبتلا به بیماری کرونا در کشور گفت: متأسفانه به دلیل افزایش قدرت کرونا، شمار بیماران مبتلا به کووید 19 در کشور رو به افزایش است. ما از مردم می خواهیم که روشهای بهداشتی یعنی استفاده ی مداوم و صحیح از ماسک را دنبال کنند.

وی با اشاره به اینکه این بیماری اکنون در شکل های مختلف وجود دارد ، افزود: سایر خانواده های کرونا پس از 5 تا 6 ماه رو به زوال بودند اما در مورد Covid 19 هنوز هیچ نشانه ای از ضعیف شدن ویروس وجود ندارد.

این متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه باید به حضور این ویروس عادت کرد، ادامه داد: باید بتوانیم خودمان را با این ویروس تطبیق دهیم  و راه های  پیشگیری از این ویروس مانند شستشوی مکرر دست، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی   را در اولویت کارمان قرار دهیم.

وی با بیان اینکه این واکسن به ما امکان درمان بیماری های عفونی را می دهد ، گفت: “رویای ما داشتن یک واکسن علیه هر بیماری عفونی است. در کشور ما آزمایشاتی بر روی تولید واکسن کرونا انجام شده و مرحله حیوانی را پشت سر گذاشته است.”

وی گفت: “چند ماه پس از انتشار ویروس در سراسر جهان ، ویروس هنوز برای ما ناشناخته است.” متأسفانه هنوز اثرات ویروس کرونا کاهش نیافته است و افراد باید پیشگیری را در اولویت قرار دهند.

admin

از اصلی ترین دلایل ابتلا به ویروس کرونا دورهمی های خانوادگی است

مقاله قبلی

فعال سازی مجدد شورای تحول و نوسازی سیستم آموزشی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *