بهداشت و درمان

5 میلیون واکسن آنفلوانزا در یک فرودگاه خارجی مسدود شده است / ترامپ باید برای بهای خون شهید سلیمانی را بپردازد

سعید نمکی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در جلسه مشترک با وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: بودجه ملی روی نیمکت های مدرسه نشسته است. اگر پول برای آموزش هزینه شود ، این یک هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری ملی با بازده بالا است.

وی افزود: مقابله با آسیب های اجتماعی باید از مدرسه آغاز شود ؛ به همین دلیل ما با کارهای فرابخشی پروژه پیشگیری از آسیب های اجتماعی مدارس را آغاز كردیم.

نمکی ادامه داد: ما باید از فرزندان خود که بزرگ می شوند مراقبت کنیم و از تربیت به موقع آنها غافل نشویم. وقتی کودک ما در سنین جوانی اعتیاد پیدا می کند ، به این دلیل است که از مراقبت در زمان مناسب غفلت کرده ایم.

وزیر بهداشت گفت: “ما باید ابعاد آموزشی مدرسه را بررسی کنیم ؛ آموزش و پرورش گام های بلندی در این زمینه برداشته است. ایجاد زیرساخت برای دسترسی عادلانه به آموزش دانش آموزان یک معضل بزرگ است و برخی در دولت این را نمی دیدند به عنوان ظرفیت ، اما من همیشه طرفدار این حرکت بزرگ بوده ام.

وی گفت: “ما باید یک تغییر اساسی در زمینه آموزش ابتدایی را دنبال کنیم.” آشنایی دانش آموزان با موضوعات اجتماعی یکی از رسالت های ما است ، خصوصاً اکنون که سبک زندگی شهری اعضای خانواده را از خود دور کرده و افراد جامعه را منزوی کرده است. امروز روزی است که ما به آموزش جامعه محور نیاز داریم و این انزوا در جامعه یک خطر جدی است و به ویژه کودکان را تهدید می کند.

نمکی گفت: اگر یک تغییر اساسی اتفاق بیفتد ، سرمایه گذاری باید در سیستم توسعه منعکس شود.

وزیر بهداشت با اشاره به تحریم ها گفت: تا یک ماه پیش فقط 30 درصد از صندوق ذخیره ارزی یک میلیارد یورویی را دریافت می کردیم که مابقی آن را پس از رهبری و مداخلات رئیس جمهور دریافت خواهیم کرد. ما در شرایط سخت تحریم بودیم و هستیم. واردات ماسک و لباس دشوار بود. آنها قبلاً 5 میلیون واکسن آنفلوانزا از فرانسه را در یکی از فرودگاه ها مسدود کرده اند. در این شرایط ، ما توانستیم تعداد مرگ و میرها را به 30 نفر در روز افزایش دهیم.

نمکی گفت: در سیستم بهداشتی ، 30 سال پیش ، ما در میان 22 کشور در مدیترانه شرقی اول شدیم و شاید این تاریخ بود که دوباره من را در این مجموعه به دام انداخت و شاید این خواست خدا بود که در این روزهای سخت من هر وقت از جلوی وزارت بهداشت رد می شدم می گفتم خدایا مرا در هر تله انداخت اما وزارت بهداشت را به دام نینداز. وقتی دکتر هاشمی خواست برای ترک وزارت ، به او گفتم که در طول زندگی فقط دست پدرم را بوسیدم ، اما من آماده ام که دست تو را ببوسم تا تو بمانی و من در این دام نیفتم ؛ من آن روز نمی دانستم که سیل ، زمین لرزه خداوند در برخی از مأموریت ها در شرایطی که خود تعیین کرده است به آنها می سپارد و من از رضایت پروردگارم راضی هستم و کاری می کنم تا شرمنده خون شهدا نشوم.

وی افزود: با چند وظیفه اساسی ، روزی در میان 22 کشور مدیترانه شرقی مقام اول را کسب کردیم. واکسیناسیون گسترده ، که حتی در شرایط کرونر بیش از 97٪ را پوشش می دهد ، گسترش مراکز بهداشتی ، تغذیه مناسب مادران ، مراقبت از زنان باردار و … همه افتخارات زیرساخت های سیستم بهداشتی هستند. ما توانستیم میزان مرگ و میر نوزادان در هر هزار تولد زنده و میزان مرگ و میر زنان به دلیل عوارض زایمان را کاهش دهیم. در گذشته ، ما خودمان واکسن می آوردیم و زنجیره سرما و تلقیح و بسیاری از جنبه های دیگر کار وزارت بهداشت بود. با اینکه جهاد راه را هموار کرد ، برق به روستا رفت ، آگاهی مردم افزایش یافت و حرکت توسعه در ابعاد دیگر به ما کمک کرد ، اما قسمت اصلی را مدیریت کردیم و همکاری بین قطعات خیلی موثر نبود.

نمکی افزود: امروز علل مرگ و خطر با گذشته متفاوت است. امروزه فشار خون بالا ، دیابت و سایر بیماری های غیرواگیر باعث مرگ های بسیاری می شود. اینها به زندگی مردم برمی گردد. ما سالانه 380 هزار مرگ و میر داریم که 313 هزار مورد آن به دلیل بیماری های غیرواگیر است و من 30 سال پیش پیش بینی کردم که روزی در دام بیماری های واگیر گیر می افتیم و در سیاهچاله بیماری های غیرواگیر می رویم و این روز اداره کل بیماری من غیر مسری ایجاد کرد.

وی ادامه داد: البته چند سال بعد ، برخی از اندیشمندان دفتر بیماری های غیرواگیر را تعطیل کردند اما چند سال پیش به توصیه ما تشکیل شد. امروز وزارت بهداشت کمترین نقش را در کاهش مرگ و میرهایی از قبیل تصادفات ، سوانح جاده ای ، اختلالات رفتاری و … دارد و این به دلیل اصلاح شیوه زندگی است که در مدرسه شکل می گیرد. در مدرسه ، کودک می آموزد که علت تغذیه مناسب ، چاقی ، دیابت و فشار خون زودرس است و باید توجه داشت که از 380،000 مرگ سالانه که 313،000 مورد آن مربوط به بیماری های غیرواگیر است ، 97،000 مرگ ناشی از فشار خون بالا است. همه ما برای مرگ کرونا غمگین هستیم و متوجه نیستیم که هر ساله 100000 نفر در این کشور بر اثر قاتلی خاموش به نام فشار خون بالا می میرند و در واقع هر دو دقیقه یک ایرانی به دلیل فشار خون بالا می میرد و این مسائل را می توان در مدرسه نهادینه کرد .

“در سیستم بهداشت ، 30 سال پیش ، ما در میان 22 کشور در مدیترانه شرقی اول شدیم ، و شاید این تاریخی بود که دوباره من را در این مجموعه گرفتار کرد ، و شاید این خواست خدا بود که در این روزهای سخت ، من همیشه از جلوی وزارت بهداشت رد می شدم و می گفتم: “خدا مرا در هر تله انداخت ، اما وزارت بهداشت را به دام نیندازید.” وقتی دکتر هاشمی خواست این وزارت را ترک کند ، به او گفتم که من فقط دست پدر در طول زندگی من ، اما من آماده بودم که دست تو را ببوسم تا تو بمانی و من در این دام نیفتم ؛ من آن روز نمی دانستم که سیل در برخی از مأموریت ها زلزله خدا را ترک خواهد کرد شرایطی که او تعیین کرده است ، و من از رضایت پروردگارم راضی هستم و کاری می کنم تا شرمنده خون شهدا نشوم.

وی افزود: با انجام برخی وظایف اساسی ، روزی در بین 22 کشور مدیترانه شرقی مقام اول را کسب کردیم. واکسیناسیون گسترده ، که حتی در شرایط کرونر بیش از 97٪ را پوشش می دهد ، گسترش مراکز بهداشتی ، تغذیه مناسب مادران ، مراقبت از زنان باردار و … همه افتخارات زیرساخت های سیستم بهداشتی هستند. ما قادر به کاهش مرگ و میر نوزادان در هر هزار تولد زنده و مرگ و میر زنان به دلیل عوارض زایمان بودیم. در گذشته ما خودمان واکسن می آوردیم و زنجیره سرما و تلقیح و بسیاری از جنبه های دیگر کار وزارت بهداشت بود. اگرچه جهاد راه را هموار کرد ، برق به روستا رفت ، آگاهی مردم افزایش یافت و حرکت توسعه در ابعاد دیگر به ما کمک کرد ، اما قسمت اصلی را مدیریت کردیم و همکاری بین قطعات خیلی موثر نبود.

نمکی افزود: امروز علل مرگ و خطر با گذشته متفاوت است. امروزه فشار خون بالا ، دیابت و سایر بیماری های غیرواگیر باعث مرگ های بسیاری می شود. اینها به زندگی مردم برمی گردد. ما سالانه 380 هزار مرگ و میر داریم که 313 هزار مورد آن به دلیل بیماری های غیرواگیر است و من 30 سال پیش پیش بینی کردم که روزی در دام بیماری های غیرواگیر قرار بگیریم و در سیاهچاله بیماری های غیرواگیر قرار بگیریم. بیماری من غیرواگیر بود.

وی ادامه داد: البته چند سال بعد برخی از اندیشمندان دفتر بیماری های غیرواگیر را تعطیل کردند اما چند سال پیش به توصیه ما تشکیل شد. امروز وزارت بهداشت کمترین نقش را در کاهش مرگ و میرهایی از قبیل تصادفات ، تصادفات جاده ای ، اختلالات رفتاری و … دارد و این به دلیل اصلاح سبک زندگی است که در مدارس صورت می گیرد. در مدرسه ، کودک می آموزد که علت تغذیه نامناسب چاقی ، دیابت و فشار خون زودرس است و باید توجه داشت که از 380،000 مرگ سالانه که 313000 مورد آن مربوط به بیماری های غیرواگیر است ، 97000 مورد ناشی از استرس است. خون زیاد است. همه ما از مرگ کرونا ناراحت هستیم و نمی فهمیم که هر ساله 100000 نفر در این کشور بر اثر قاتلی خاموش به نام فشار خون بالا می میرند و در واقع هر دو دقیقه یک ایرانی به دلیل فشار خون بالا می میرد و این مسائل را می توان در نهادینه کرد مدرسه

نمکی اظهار داشت: از همان ابتدای شیوع تاج ، گفتم ساده نباشید ، در غیر این صورت از گوشه و کنار زمین گل می خوریم و اگر هنوز گل می خوریم به دلیل ساده شدن شرایط است و ما هنوز اعتقاد ندارم که این بیماری جدی است. ” خواهیم گفت که یکی از محورهای آن وزارت معارف است و ما به معلمان آموزش و پرورش خواهیم رسید. امروز رستوران و منوی شهر مقصد توسط کودکان انتخاب می شود و در صورت آگاهی کودکان ، معلمان تأثیر خوبی در خانواده ها خواهند داشت و در ابعاد مختلف طرح محله محوری و خانواده محوری ، معلمان می توانند مستقیماً با کرونا برخورد کنند. به ما کمک کنید از آنجا که معلمان بسیار مورد احترام هستند و تأثیر بسیار مثبت آنها بر روی کودکان می تواند به ما کمک کند ، کودکان می توانند به خانواده ها بگویند که اکنون زمان مسافرت یا پرش از کلاسها نیست و این یکی از نقشهای اساسی است که آموزش و پرورش می تواند در گسترش آن نقش داشته باشد فرهنگ فاصله و شکستن زنجیره انتقال بیماری.

نمکی گفت: امروز کرونا در رفتار اجتماعی جامعه اثری برجای گذاشته است. کودکی که در آغوش پر مهر و مادربزرگ خود قرار گرفت امروز این کار را نمی کند و ما به او می آموزیم که به جای دوست داشتن از عشق پرهیز کند و این فاصله تأثیرات منفی روی کودکان دارد. ” انزوا و پرهیز از بیرون رفت و آمد خانوادگی و بازی نکردن با همسالان می تواند تأثیر منفی بر کودک بگذارد ، مدرسه محل دوستی ، شادی و نشاط کودکان است و ما همه این ریشه ها و این نقایص روح را می بریم و ما باید ترمیم کنیم روان و چاره ای برای آن پیدا کنید ، این انزوا و فرار از محافل عشق باعث دردسر می شود و در آینده افسردگی و مشکلات روحی ، روانی و خلقی در کودکان بیشتر می شود و ما باید راه حلی پیدا کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به نقش مهم سازمان صدا و سیما در دوران کرونا گفت: من به رئیس سازمان صداوسیما گفتم که ما غذایی برای خانواده ها نداریم که دستورالعمل ها را دنبال کنند و تلویزیون سریال پخش کند با افراد نقابدار و یک کودک نیازمند او در حال یادگیری رعایت فاصله اجتماعی است ، او مردم را در سریال های بدون نقاب می بیند و نمی داند که این سریال ها مربوط به گذشته است و من به آقای علی عسگری گفتم که با رعایت برخی نکات ، می توانید برای مردم غذا تهیه کنید و کودکان باید از ناامیدی خارج شوند و ما آماده کمک هستیم.

وی گفت: “آموزش با یک سیستم شاد ارزشمند و سایر روشهای نوآورانه می تواند باعث کاهش دلسردی کودکان شود. هنگام باز شدن مدارس مطمئن باشید بچه هایی که قبل از تعطیلات تحویل داده اید تحویل نخواهند داد و من کمک خواهم کرد وزیر آموزش و پرورش برای تأمین اعتبار. ” کرد ، من در آذربایجان غربی فهمیدم که هزار مدرسه خدمات بهداشتی ندارند و این تعداد بالایی است و ما باید سعی کنیم مدارس یک یا دو کلاسه را به مجموعه تبدیل کنیم.

نمکی اضافه کرد: “به جای این مدارس ، بیایید در مورد مجتمع های آموزشی فکر کنیم. اگر یک مجموعه کوچک بسازیم و بخش خصوصی آن را ایجاد کند ، ما موفق تر خواهیم شد. برخی از ایده های سوسیالیستی با بخش خصوصی ، پنیر و پنیر است و این ایده ها کار نمی کند. و با تعرفه های پایین تر ، کمک های دولتی و کمک های بلاعوض مجتمع ها و پانسیون های کوچک ایجاد کرده است که هزینه کمتری از تحصیل ما دارد. هزینه های سربار باید به حداقل برسد. ما ده ها مدرسه یک کلاسه و صدها مدرسه با کمتر از 10 دانش آموز داریم ما در مورد چگونگی ایجاد مدارسی با استانداردهای بهداشتی و فضاهایی سازگار با روحیه کودکان از نظر بهداشت روانی ، باید مطالعه و بررسی کنیم.

وزیر بهداشت گفت: در روزهای بی خانمانی و تنهایی کشور ، یک قلدر غیر منطقی با زبانی نامفهوم در ایالات متحده حاکم شد و در اوج تنهایی کشورمان ، معادلات جهان به هم ریخت و به همان اندازه مقام رسمی رنکینگ گفت ، نه ، اما باید توجه داشت که غیر منطقی بودن در جهان تأثیر دارد. من مجبور شدم تدارکات مورد نیاز خود را تهیه کنم ، این مرد ناز تمام زندگی خود را وقف مبارزه با تروریسم کرده بود ، و این مرد ناز را تروریست می نامیدند و به شهادت رسید ، روزی باید خون او را از جایی به جای دیگر برد و این یکی از چشمه های آن است ، این مرد و تیمش باید سالها هزینه خون شهید سلیمانی را بپردازند.

“پایان پیام”

admin

چه افرادی ناقل بلند مدت کووید 19 هستند؟

مقاله قبلی

موسسات آموزشی دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برگزار نمی کنند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *